Muhammed Emin Hekimhan


ZALİMLER CENNETİ

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı


Dertliyim dertli. Nasıl dertli olmayayım ki? Zulmün zirve yaptığı günlerde. Zalimler kendini mazlum sanıyor. Hırsızlar hakkım yendi diyor. Bundan büyük dert mi olur? Soruyorum, sorun kendinize. Zalimin mazlum olduğuna mı inanıyorsunuz? Hak etmediğini alanlar, çalanlar, çırpanlar, ağlayıp zırlayıp dilenenler… Bunlar mazlum olabgilir mi? Dilenmenin bile bir ahlakı vardır, var olduğunu sanıyordum şimdiye kadar. Ölmeyecek kadar kuru ekmek parası dilenmenin dışında dilencilik benim bildiğim doğru değildir. Haya perdesini kendi elleriyle yırtmış olanların ahiretleri malumdur. Tabii ahirete inananlar için. İmansızlar için diyecek sözüm ayrı. Hiçbir etik kurala inanmayanların da mevcut olduğunu sanmıyorum.

Hele bir de kendini imanlı zannedenlerin zulmü destekleyen tavırları beni daha da dertlendiriyor. Nasıl dertlendirmesin ki, toplumun çoğunluğu zulmün yanında yer alırsa vah o milletin, devletin haline. Ne devlet kalır ve de ennihayet millet.

Böyle bir ortamda susanlar, haksızlığa karşı ses çıkarmayanlar dilsiz şeytan değil midir? Dilsiz şeytanlardan olup, kendini iyi birer müslüman zanneden milletin içinde yer almak, iyi insanları da haksız çoğunlukla beraber helaka götürecektir.

            Zulüm ki zirve yaptı. Zalim kendini mazlum diye tanıttı. Nerde gerçek mazlumlar? Yaptığı işin hakkından daha yüksek ücret alanlar zalim midir yoksa mazlum mu? Kendi yalanlarına kendileri bile inananlar hakikati görmekten acizdir. Sadece kendi bakış açısını doğru zannedenler de zulme çanak tutma yolunda değildir de nedir?

Ben insanlıktan nasibimi almamışım ama bana karşı insanlık yapılsın diyenler de yanılgı içindedir. Alınteri dökmeden hak etmediği parayı kazananlar, merhamet dilenciliği yapanlar, milletin iyi duygularını suistimal ederek insanlık anlayışını yok etmekten başka bir işe yaramazlar. Nasıl yarasınlar ki insanlık onların menfaatlerinin bittği yere kadardır. Yani özde bunlar maddeye tapan kapitalist bir yaşantı sürmektedir. Bu tipler için menfaatin bittiği yerde insanlık biter. İşte bunlar sadece kendini düşünen asalak tipli vampir zihniyetli, yanılgı içinde bir hayat süren tiplerdir.

İşini hakkıyla yapan, aldığı ücreti hak edecek alınteri döken ve hakkından fazlasına göz dikmeyen nadir insanın kaldığı bu dünyada bundan büyük rert mi olur? Artık doğru söz söylemenin bile anormal görüldüğü bir dünya insanı dertli yapmaz da ne yapar?

Evet! Sevgili dostlar, zalimler cennetine dönüşen bu dünyanın sonu elbette cehennem olacaktır. Ya hep birlikte cehenneme gideceğiz, ya da azınlık olarak hakkı bilerek ve hakka uyarak, zulme tepkimizi yüksek sesle dile getirerek cehemmemden kurtulacağız..

Zalimler cenneti haline gelen dünyadan hep birlikte kurtulabilmek için herkesi haksızlık karşısında susmamaya, hakkın yanında olmaya, insanlıktan nasibini alanlardan olmaya davet ediyorum.