Misafir Kalemler


GELECEĞE DAHA EMİN ADIMLAR ATMALIYIZ


Allah'ım 365 günün bitip yeni bir yıla girdiğimiz bu günlerde. Tüm Müslüman Kardeşlerimizin hayır dua ve dileklerini kabul eyle. Yılda bir defa kesilen kurbanlara cephe alıp, milyonlarca çam ağaçlarını kesip süsleyenlere içki ve meyhane köşelerinde sabahlayıp nesillerinin bir yıllık rızıklarını akılları başından gidinceye kadar harcayıp akıllarını kaybedenleri de sen hidayete erdir. Yalnız ve çaresiz kalıp bataklıklara düşen bacılarımıza ve erkek kardeşlerimizi düşmüş oldukları bataklıklardan kurtar Allah'ım.
Ey kimsesizlerin kimsesi Allah'ım biz yalnız sana el açıyor ve yine yalnız senden yardım bekliyoruz. Sana el açan kullarını dertlilerine derman hastalarına şafi ismen adına şifalar.Borçlu olanların borçlarının edasını ver.
Kur ’an-ı Kerim ayetlerinin ve Hz. Peygamber (sav) Efendimizin hayatı boyunca üzerinde durduğu en önemli konulardan birisi de, Müslümanların fert ve toplum olarak belli bir kimlik (İslam kimliği) kazanmaları, kendi inanç ve şahsiyetlerini korumaları ve kendilerine güven duymaları olmuştur. Kur’an -ı Kerim Müslümanlara ısrarla birlik ve bütünlük içinde olmalarını, kâfir ve münafıkları dost ve arkadaş edinmemelerini emretmektedir. Bu hususta Yüce Allah şöyle buyuruyor:
“Ey İman edenler! Mü’minleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Bunu yaparak Allah’a, aleyhinize apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?” (Nisa suresi-11)
Yeni bir yıla sevinerek değil geçmişte yaptığımız hatalara tevbe ederek, geride bıraktığımız ve dönmemiz mümkün olmayan yapılan hataların affını isteyerek gelecek günlere daha emin istikrarlı adımla atmalıyız.
Bir yıl sonunda muhasebecilerin gelir ve gider defterlerini inceledikleri gibi bir yılın nefis mücadelesinin de kayıp ve kazançlarının muhasebesini yapmalıyız. Bizi onlara neollere çam ağacı kesmeye bir yılın sonunda kendinden geçmeye değil, kimsesizlerin sesi, güçsüzlerin kardeşi olmak için neler yapmak gerektiğinin muhasebesini yapmalıyız.
Elimizi Allah'a açıp, "Biz günahkarız bilmeden işlediğimiz çok günahlarımız olmuştur. Günahlarımızı affeyle Allah'ım. Örtümüz Al Bayrak. Camilerimiz ibadethanelerimizdir. Bayrağımızı kıyamete kadar dalgalanmayı, ezanımızı sonsuza kadar okumayı bizlere nasip eyle. Bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmayı nasip eyleme! Sen varsın birsin bizi sevgili, Habiin Muhammed Mustafa (sav) Efendimize yoldaş eyle. Vatanımızın birlik ve beraberliğini bozdurma.Bölmek isteyen fitne ve fesatlara da fırsat verme Allah'ım. Bizleri abidlerden eyle. Yeni yılımızın güzellikler içinde olmasını tüm aleme nasip eyle. Amin,amin rahmetullahi aleyhim ecmain.
Sağlıcakla kalın… Allaha emanet olun.