Handan YILDIZ BAYRAK


BANA FİLİSTİN DEME ALLASEN!


Malumunuz ülkemiz Barış Pınarı Harekatı'nı başlattı. Allah askerlerimizin muzaffer olarak ailelerine dönmesini nasip etsin. Bir asker ve bir polis ablası olarak sınırdaki ve sınır ötesindeki evlatlarımızın ailelerini hem çok iyi anlıyor, hem de ailelerin tez zamanda can parçalarına kavuşmalarını diliyorum.
Barış Pınarı Harekatı Türkiye'de olduğu kadar hatta daha da fazla Dünya gündeminde yer aldı. Kınamalar, destekler, yorumlar, yorumlar... Beni tanıyanlar Mescid-i Aksa'nın hadimi olan Filistin Müslümanlarına olan düşkünlüğümü bilirler. Harekat başladığından beri gerek şaşkınlıktan tamamen iyi niyetli, gerekse benim sözde - Arap seviciliğime(!) - dem vurup "gördün mü senin Filistinlilerin yaptığını" diye  mesaj atanlar oluyor. Mahmut Abbas'ın, Barış Pınarı Harekatı'nı kınamasından bahsediyorlarmış. Sosyal medyada dönüp duran bu haberlerin kaynağını tahmin etmek zor değil. Gel gör ki bir süredir Filistin sürekli kendini aklamaya çalışıyor biz kınamadık aksine Türkiye' nin yanındayız diye. Kınama haberini aç kurtların avını bulması gibi dört gözle sarılanlar nedense bu haberin yalanlanışını hiç görmüyorlar. Her neyse, Mahmut Abbas'ın ve hükümetinin yaptığı açıklama biz Müslümanları çok bağlamıyor açıkçası, zira gördün mü Filistin'i diyenler bırakın Abbas'ı ve fikirlerini bilmeyi muhtemelen Filistin Devlet başkanının adını bile bilmiyor. Yoksa çok basit bir matematik bile Abbas'ın açıklamalarının olumsuz yönde olsaydı dahi Müslüman Filistin halkını temsil etmediğini bilirdi. Dünya'da Barış Pınarı Harekatı'na yönelik  pek çok lehte ve aleyhte tepki oldu. Bu "benim Filistin' i" bana soranlara sen boşver düşünme Filistin'i, asıl Kıbrıs'ı açıklaması nedir diye sordum, yavru vatan ya! Cevap hazır "sen ona bakma Kıbrıs'ı geç başındaki emperyalist." Ya Almanya, Amerika? Ona da bakma, Onlar gavur. Ülke içindeki tepkiler? Onlara hiç bakma! E ben neye bakayım biri bana söylesin. Hiç kimsenin tepkisi umurumuzda değilken sadece 2 defa "kahrolsun İsrail" dedik diye mi Filistin' e yüklenmenizin sebebi? Siz Aksanızı yerle bir etmek isteyen İsraile kahrol demenizi Filistin halkının başına mı vuracaksınız yoksa Mescid-i Aksa sadece Filistinlilerin meselesi mi? Eğer böyle düşünüyorsanız benim size diyecek bir şeyim yok. Her seferinde gördün mü senin Filistin'in yaptığını diyecek olanlara toplu cevap olsun. Bana Filistin deme Alla'sen! Kim ne açıklama yaparsa yapsın. İster kınasın, ister desteklesin bu açıklama yapanı bağlar. Bugün Türkiye'nin yarısının tanımadığı, ilk kıblemiz, ikinci mescidimiz, üçüncü Harem bölgemiz olan Mescid-i Aksa'yı kanları, canları ve malları pahasına koruyan Müslümanlara karşı benden olumsuz bir cümle duymanız mümkün değil, boşuna uğraşmayın! Eğer mesele Müslüman Filistin halkınınTürkiye sevgisiyse deprem, sel, askeri darbe ya da askeri harekatların tümünde duası dilinde, yüreği ağzında, gözü ülkemizin üstünde olan Filistin halkının; dün bordür taşlarını söküp polise atan gezicilerden daha fazla Türkiye sevdalısı olduklarından emin olabilirsiniz.
      Siz siz olun bir haberin kaynağını araştırmadan inanmayın. Sözün hitamı Rabbimizden: " Ey iman edenler! Eğer bir fasık size bir haber getirirse onun aslını araştırın. Yoksa bilmeden bir kavme sataşırsınız da sonra yaptığınıza pişman olursunuz" (Hucurat Sûresi 6. Ayet)