Soner ARISOY


Seçim Nasıl Yapılır?         24 Haziran Türkiye için yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır.
         Bu süreç içerisinde her birey kendi kanaatini özgür iradesiyle kullanacaktır.       
         Başta siyasilerimiz olmak üzere herkes üslûbuna dikkat etmelidir!Hepimiz aynı gemideyiz.
         Düşman değiliz. Aynı ailede, iş yerinde, fabrikada, okulda, mahallede farklı tercihlere sahip insanlarla bir arada yaşıyoruz.
         Pis ve kaba dilin bu kardeşliğimizi bozmasına müsaade etmeyelim. Duamız odur ki; temel mukaddesatımıza sahip çıkacak, milli duygu ve şuur ile ileriye yönelik adımlar atacak, Allah için ihlaslı bir şekilde vatana hizmet edecek...
         Kısacası vatana, millete ve dahi islama hizmet noktasında hayrı olacak olan her kim ise onun göreve gelmesidir. Seçimler, ülkeyi kim yönetsin, hangi şuur ve istikamet ülkeye beş yıllığına mihmandar olsun diye milletinin reyine müracaat etme aracıdır.
         Buradan kan davası, husumet, futbol holiganlığı gibi bir taraftar hissiyatı çıkartanlar, kendilerine de memleketimize de kötülük ediyorlar. Şahsiyetçilik bir dava değildir. Çünkü şahsın davasını güdenler, şahıslar vâr olduğu müddetçe dava sahibidir. Bu sebeple söz konusu vatan ve millet iken, kendi duygu ve düşüncelerinizi bir kenara bırakıp artı-eksi yoklamasıyla bir kanaate varmanızdır.
         Açık kanaat ve açık siyaset Türkiye’yi normalleştirecektir. Ülkemizin ve milletimizin ihtiyacı olan vekil profili ise adaleti, iyiliği ve hakkı gözeten; vefa, feraset, merhamet duygu ve ahlakına sahip şahsiyetlerin seçimi hususunda olmalıdır.Bizim davamız her türlü siyasetin ve şahsiyetçiliğin üstünde bir davadır.
         O sebeple O’na hizmet eden her kim ise biz de onun destekçisi oluruz. Biz, Nizam-ı Âlem davasıyla, Allah’ın adaletini yeryüzüne hakim kılmak ve adaleti tesis etmek için yola çıkmış bir medeniyetin bugünkü temsilcileriyiz.
         Allah sesimize, yürüyüşümüze zeval vermesin. Biz Hakkın yanında olduğumuz müddetçe, Allah bizimledir. Şu da unutulmamalıdır ki topluma,siyasete, yaşantıya yön veren biz bireyleriz. Bu sebeple bir bozukluk varsa ortada, bunu önce kendimizde sonra ailemizde sonra yakın çevremizde sonrasında sosyal çevre ve yaşantımızda aramalıyız.
         Üzülerek belirtmek istiyorum ki biz başkasına ya da başkalarına bakmaktan kendi özümüzü ve kusurumuzu göremez olduk.
         Bu hususta da bir özeleştiri yaparsak inanıyorum ki daha iyi bir seviyeye geleceğiz.
         Allah, Kerimdir...