Sonya ÇAKIR


Merkür Retrosun Burçlara Etkileri


Baharın gelmesiyle birlikte toprak ananın uyanışı Koçla başlar ve Koç burçlarının doğum günü kutlu olsun. 
22 Mart-16 Nisan  yaşamımızda nelere  dikkat etmeliyiz. 
KOÇ: Kendinizi ifade etmekte sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kimseye derdinizi anlatamazsınız ve ben niye böyleyim diye sorgulama nosuna girebilirsiniz.  Bu geçici bir süreç. Yeni atılımlarda bulunmayınız ve kendi kendinize kusur bulma eylülünde olabilirsiniz. Önemli iletişimlerde durağanda kalın 16 Nisan'a kadar sevgili Koçlar.
BOĞA: Mart-Nisan aralığında karmik ruhsal sorunlar yaşayabilirler. İçten içe kendinizi yetersiz ve anlamsız, hatta beceriksizmişim gibi bir iç devinimde olacaksınız. Rüyalarınızda bazı mesajlar alabilirsiniz. Bu arada çevreden kıskanılacaksınız ve bunları fark edeceksiniz. Bundan dolayı planınızı kimseyle paylaşmayın derim. Ruh sağlığınıza dikkat edin sevgili Boğalar Merkür Retrosu'nda 
İKİZLER:  16 Nisan'a kadar hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Yeni sosyal çevre, yeni dernekler, yeni kulüpler gibi yerlere bu tarih arasında başlamayınız sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Uzun süredir iletişim kopukluğu olan dostlar arkadaşlarla karşılaşacaksınız ama pek iç açıcı değil kıskanılacaksınız çünkü. Bu aralar dualar meditasyon veya kendinizi geliştirmenizi denemekte yarar var sevgili İkizler.
YENGEÇ: Anneniz sizden bu aralar ilgi bekliyor. Çünkü alttan almazsanız birazda olsa münakaşaya sebep olabilir. Merkür Retrosu'yla kariyerle ilgili sorgulama dönemine giriyorsunuz. Niye ben burada değilim veya  patron niye böyle söyledi gibi konularda iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Hayal kırıklığı yaşamamak için  16 Nisan'a kadar bekleyin sevgili Yengeçler 
ASLAN: Aman dikkat! Seyahat ederken biletler karışabilir. 16 Nisan'a kadar ve yeni eğitim alanına yazılamayın. Aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Hukuki davalar varsa sonlandırmaya çalışın ama yeni dava açmayınız. Çünkü bu tarih aralığında uzar. İthalat ihracat konularında yanlışlığa sebebiyet verebilir dikkatli olunuz. İnternet üzerinden arkadaş iletişiminde anlaşmazlıklar yaşanır Retro etkisiyle sevgili Aslanlar.
BAŞAK: Finansal konularda sorgulama dönemindesiniz. Acabalarla takıntı yapabilirsiniz. Nafaka, miras kredi durumu varsa 16 Nisan'a kadar yeni girişimde bulunmayınız. Kredi çekerseniz ödemekte sorun yaşarsınız. Çünkü Merkür Retrosu işinizi ilerletmez. Cinsel içerikli sorunlar tekrar gün yüzünde olabilir veya travmalarla ruhunuz sıkılabilir. Bol meditasyon yapın bu sürece de sevgili Başaklar.
TERAZİ: Ortaklar veya ikili ilişkilerde  iletişim kaynaklı sorunlarla sorgulama sürecindesiniz. Sorunlar varsa onu çözün ama yeni ortaklık veya yeni evlilik gibi konularda  sakin yeni imza atmayınız 16 Nisan'a kadar. Çünkü sorunlarla geri bozulabilir. Gökyüzü bu ay size yeni ilişki önermezken eskiler hortlayabilir. Sakın denenmişi denemeyin sevgili Teraziler.
AKREP: İşyerinde veya evde elektronik aletler bozulabilir. Yenisini almayın 16 Nisan'a kadar bekleyin. Sağlığınıza dikkat edin. Kronik rahatsızlığınız nüksedebilir. Yeni elam almayın veya çalışanları çıkarmayın Merkür Retrosu  bitene kadar. Çünkü iletişim sorunları yaratacak. Gardıroplarınızı çekmecelerinizi eleyin yenilik bereketi gelsin sevgili Akrepler.
YAY: Flörtüz yaylar eski aşklar eğlence ortamları borsa gibi konular biraz can sıkıcı olabilir. Bu Merkür Retrosu'nda karşınıza çıkan eski aşklardan uzak kalın başınızı ağrıtabilir 16 Nisan'a kadar veya yeni finans yatırımlarından uzak kalın veya da cinsel keyiflerin peşine koşmayın. Sağlık sorunuyla karşılaşabilirsiniz yada bir oyuna gelebildiniz. Dikkat edin, kurduğunuz iletişimler sevgili Yaylar.
OĞLAK: Bu süreçte ev almayınız, tadilat yatırmayınız. Çünkü Merkür Retrosu sorun çıkarabilir. Babayla ilgili geçmişten gelen konularda iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Bunun için 16 Nisan'a kadar üç düşün bir konuş derim. Ev aletlerinde bozulmalar olabilir. Sakin yenisini almayınız. Elektronik aletlerde 16 Nisan sonrası alın. Çünkü bu dönem alınan eşyalarda ya ödeme sorunu yada teknik problem olabilir. Bu arada sevgili Oğlaklar; sevgi ve ilgi eksikliği hissederek kendinizi sorgulayacaksınız ama akışdâ kalın bu sürede. 
KOVA: Eğitim, kardeşler, komşular, araba veya seyahat gibi konularda sorgulama sürecine gireceksiniz. Araba alınsanız bu dönem sorunla karşılaşırsınız. Eğitime yazılırsanız yarım kalabilir. Komşularla kardeşlerle iletişimde yanlış anlaşılmalara  ve tartışmalara  sebebiyet verebilir Merkür retrosu. Tatil planı yaparken 16 Nisan'ı beklemekte yarar var sevgili zeki  Kovalar.
BALIK: Kayıp ettiğin eşyanı bulabilirsin. Merkür Retrosunda veya geçmişten unuttuğunuz borçlar evraklar gelebilir ve bu arada maddi konularda kendinizi sorgulayacaksınız. Değerleriniz ve size ait olan yeteneğiniz ile ilgili 16 Nisan'a kadar durağanda olursanız daha başarılı olacaksınız. Çünkü benim dediğiniz şeylerde tersliklere sebep olacak Merkür Retrosu sevgili Balıklar; sabır..