Yine kritik maçta yine hüsran!

Mehmet Örs Karacabey Maçını Değerlendirdi...

TFF 2’nci Lig Kırmızı grupta mücadele eden Kırşehir Belediyespor yine kritik maçta aynı senaryoyu tekrarlayarak zirve yolunda kaybettiği kritik puanlara bir yenisini daha ekleyerek bizleri bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı.

Hafta içi mesaisinde deplasmanda bir basamak önünde yer alan ve bir diğer zirve yolundaki rakiplerinden birisi Bursa temsilcisi bu lige yeni çıkmış Karacabey Belediyespor deplasmanına konuk olduğu karşılaşmanın 90 dakikasını siz değerli Kırşehir Belediyespor taraftarları ve okuyucularımız adına dikkatli bir şekilde izleyerek takip ettim.

Keşke buradan sizlere takımı öve öve biteremediğim sizleri heyecanlandıracak Kırşehir Belediyespor’umuz adım adım hak ettiği asıl olan TFF 1. Lige emin adımlarla gidiyor diye şiir gibi bir yazı dizisi yazabilmeyi inanın herkesten çok ben isterdim.

Ama görünen köy kılavuz istemez diye güzel bir atasözümüz vardır yaaa gerçekten de çok doğru bir söz takım yine sahada bazı bölümlerde  isteyince neler yapabileceklerini gösteren bir kaç kesit sunarken yine aynı vasat oyun top kayıpları defansta yapılan hatalar gibi yapılamaması gerekenler arka arkaya sıralanınca bir kez daha puan kaybı da kaçınılmaz oldu.

Maçla ilgili dikkatimi çeken bazı konuları mercek altına alarak notlar aldım.

İşte aldığım maçla ilgili bazı önemli kritik notlar:

*Maçın ilk 8 dakikasında Kırşehir Belediyespor kendi sahasından çıkarken 4 kez top kaybı yaşayarak rakibine kaptırdığı toplarda kalesinde tehlikeler yaşadı.

*Karşılaşmanın bazı bölümlerinde rakibin fazla baskısı olmamasına rağmen ayağa paslarla çabuk çıkabilecek yerlerde oyun anlayışından uzak bir şekilde uzun gereksiz paslarla çıkmaya çalıştılar.

*Karşılaşmanın 14.dakikasına yaklaşılırken ayağa çabuk hızlı paslarla rakibini çok dengesiz yakalayarak rahat bir şekilde ceza alanında pozisyona girerek golü buldular.

*Golden sonra oyun hakimiyetini eline alması gereken Kırşehir Belediyespor tam aksine geriye yaslanıp kendi sahasına çekilerek oyunu topu ve hatta sahayı rakibine bırakması sonucunda yine defans hattında takım halinde yapılan bariz hatalar sonucunda kalesinde iki basit gol gördü.

*Kırşehir Belediyespor maçın etkili olduğu bölümlerde ayağa seri paslar ve hızlı ataklar sonucu rakip kalede iki gol bulmasının dışında farkı da açacak çok net gol pozisyonları bulurken oyundan düştüğü dakikalarda ise hem kalesinde iki gol gördü hemde kalesinde rakibine çok net gol pozisyonları verdi.

Bu tespitler sonunda görüyoruz ki sahada takım halinde bir futbol göremezken oyuncular bile saha da ne oynayacaklarını hangi taktik anlaşıyla hem hücum yapacaklarını hem de defans savunma yapacaklarını bilmez haldelerdi.

Bunun sonucunda yine bir kritik maçta yine hüsranla biten puan kaybı yaşanan bir maçı geride bırakmış olduk bir an önce şampiyonluğun adaylarından olmak zorunda bu takım tren kaçmadan da bir an önce bir çözüm bulmak ve kan değişikliğinin zorunlu hale geldiği düşüncesindeyim. Sağlıcakla kalın!

(MEHMET ÖRS YAZIYOR…)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR