Yetenek Sınavı takvimi belli oldu!

         Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Yetenek Sınavları Takvimi ve Sınav Bilgileri'ne ilişkin resmi internet sayfası aracılığıyla açıklamalarda bulundu.

         Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Kırşehir Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi için yetenek sınavı yapılacak. Yetenek Sınavı için başvurular 15 Haziran tarihi itibarı ile alınmaya başlanacak ve sınava 8. sınıf mezunları başvurabilecek.

         Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada sınavlara ilişkin şu bilgiler aktarıldı: " 1. Yetenek Sınavlarına bu yıl 8. sınıfı bitirecek olan öğrenciler başvuru yapabilecektir. Okulumuzdaki alanların öğrenci kontenjanları şu şekildedir :                                                                                                             Görsel Sanatlar Alanı - 30 kişi, Müzik Alanı - 30 kişi ve Türk Halk Müziği Alanı - 30 kişi. Yetenek Sınavlarına başvurular öğrenci velisi tarafından e- okul sistemi üzerinden yapılacaktır. Yetenek Sınavları başvurusunu e-okul üzerinden yapamayan veliler okulumuza öğrencisinin nüfus cüzdanı fotokopisi ile gelerek EK-1 Formunu (Yetenek Sınavı Başvuru Dilekçesi) doldurulup imzalayacak ve öğrencisinin sınav başvurusu okul idaremizce yapılacaktır. Okulumuza gelecek olan veli ve öğrencilerin kalabalık bir grup halinde gelmemeleri, gelirken maske takmaları, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Yetenek Sınavlarına başvuran adaylara e-okul sistemi üzerinden sınav için tarih ve saat verilecek (30 Haziran 2020), aday öğrenci o tarih ve saaten en az 15 dakika önce okulumuzda hazır bulunacaktır. Yetenek Sınavlarına başvuran adaylar içerisinde aşağıdaki belgeleri olanların, Yetenek Sınavına gelirken bu belgeleri yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Engelli Sağlık Kurulu Raporu ya da Çocuklar İçin Özel Gereksinim Raporu (ÇÖZGER), Uluslararası yarışmalarda ilk üçe girdiğime dair belge (OKY 23/4-a), 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununa tabi olanlar, Yetenek Sınav sonuçları 10 Temmuz 2020 tarihine kadar e-okul sistemine girilecek, 10 Temmuz 2020 Cuma günü okulumuzun internet sitesinde de ilan edilecektir. Yetenek Sınavlarını kazanan adaylar ve velileri  13-17 2020 Temmuz tarihleri arasında öğrencinin nüfus cüzdanı fotokopisi (varsa velayet belgesinin fotokopisi) ile okulumuza gelip kesin kayıt dilekçesini doldurarak imzalamaları gerekmektedir. Bu tarihler arası kesin kayıtlarını yaptırmayan adaylar okulumuza yerleşmiş sayılmaz."

         Yetenek sınavına ilişkin daha detaylı bilgilere Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sayfasından da ulaşılabilecek.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR