Yaşarken de Garipti, Şimdide Garip!

Kırşehir'in ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı Neşet Ertaş'ın ölümsüzleştirildiği heykelin bakımsızlığı büyük tepki topladı..

              Kırşehir'in ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı Neşet Ertaş'ın ölümsüzleştirildiği heykelin bakımsızlığı büyük tepki topladı.. Kaman Ustalar Mahallesi'nde Neşet Ertaş heykelinin çok bakımsız ve tahrip olmuş durumda olduğunu belirten Kaman Halkı, "Ertaş’ın anısına böyle mi bakacaksınız?" diye soruyor.
                Kırşehir'in Kaman İlçesinde bulunan Bozlak Üstadı Neşet Ertaş heykeli adeta kaderine terkedilmiş bir vaziyette duruyor. Heykelin bakımsız hali vatandaşların gözünden kaçmadı. 
BAKIMSIZLIKTAN DÖKÜLÜYOR
                 Heykelin alt kısmında bulunan yazılar büyük zarar gördü. Kaman ustalar mahallesinde bulunan heykelin onarılması talep edildi.
SAHİP ÇIKIN!
                   Yekililerin sahip çıkması gerektiğini dile getiren vatandaşlar "Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş'ın heykelinin bakımsız hali bizleri üzüyor yetkililerin bakım yapmasını ve eski haline getirmelerini istiyoruz. Usta sanatçının 81 ilin hemen hemen her ilinde anısına yapılan park bahçe ve heykel ile Neşet Ertaş'a saygı amaçlı yapılan bu çalışmalardan biri olan Kaman Ustalar Mahallesinde bulunan ‘Bozkırın Tezenesi’ lakaplı büyük halk ozanımız Neşet Ertaş’ın heykeline sahip çıkın."
 
YAZARLAR