Vali Akın'dan önemli uyarı!

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, sosyal medya sayfası aracılığıyla vatandaşları uyardı ve koronavirüs kapsamında alınan tedbirlere eksiksiz uymamız gerektiğini bildirdi.

 Kırşehir Valisi İbrahim Akın, sosyal medya sayfası aracılığıyla vatandaşları uyardı ve koronavirüs kapsamında alınan tedbirlere eksiksiz uymamız gerektiğini bildirdi.

                Kırşehir Valisi İbrahim Akın mesajında Kırşehirlilere seslenerek; "Saygıdeğer Kırşehirli hemşehrilerim, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen koronavirüse karşı  yürütülen mücadeleye tedbirlerin her birine eksiksiz uyarak destek olalım. Sonbahar aylarında olduğumuz bugünlerde özellikle kapalı yerlerde ve yoğunluk yaşanan alanlarda sosyal mesafe kuralına uymakta hassasiyet gösterelim. Maskemizi ağız ve burnumuzu kapatacak şekilde takıp temizliğimize önem verelim. Unutmayalım ki; hepimiz birbirimizin sağlığından sorumluyuz. Lütfen maske, mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uyalım. İnanıyoruz, birlikte başaracağız" dedi.

                Vali Akın bilindiği gibi denetimlerde de vatandaşları ve Ahi Esnafını uyararak Bu mücadele bitmiş değil, bilinen en etkili yöntem maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması. İnsanlarımızın yoğun olarak bulunduğu işletmelerin uyması gerekli kurallar da belirlendi. Salgın sürecini hep birlikte en iyi şekilde atlatacağız diye ümit ediyoruz. Maske, mesafe ve hijyene dikkat etmek son derece önemli. Kamuya açık alanlardaki yoğunluklarda sosyal mesafeyi mutlaka korumalıyız. Mücadelede en önemli alanlardan bir tanesi de aile ziyaretleri. Bu dönemde zorunlu olmadıkça aile ziyaretlerini askıya almak lazım. Taziyeleri telefonla iletmeli ve kalabalık ortamlardan uzak durmalıyız. Okulların dağılım saatlerinde okul önlerinde yoğunluk oluşturmayalım. Sosyal mesafeye dikkat edelim. Başarılı olmanın yolu topyekun mücadeleden geçiyor" dedi.

          ."


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR