Vali Akın Mucur'da Covid-19 Tedbirlerini Değerlendirdi

Kırşehir Valisi İbrahim Akın Mucur ilçesinde Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede yürütülen çalışmalar ve alınan tedbirler değerlendirdi. Mucur Kaymakamlığında gerçekleştirilen toplantıya Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik, Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Kırşehir İl Sağlık Müdürü Ali Bulut, Halk Sağlığı Uzmanı Dr. N. Kaan Tiryakioğlu ile Mucur Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Yelda Öztürk katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, tüm dünyayı tehdit eden ve ülkemizde de görülen Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle devletimizin almış olduğu tedbirlerin Kırşehir genelinde uygulandığını söyledi.

Koronavirüs salgınına karşı alınan bu tedbirlere toplumun sağlığı için vatandaşların uyması gerektiğini belirten Vali Akın, “Bilindiği gibi, ülkemiz bu süreci devletimizin aldığı tedbirlerle diğer ülkelere göre daha başarılı bir şekilde geçiriyor. Bugün itibariyle başlayan yeni normalleşme sürecinde mutlaka hijyene, sosyal mesafe kuralına ve maske takmaya özen göstermeliyiz. Mucur ilçemizde de son günlerde virüs vakalarına rastlanılmıştır. Mucur halkımızdan rehavete kapılmadan tedbirleri uygulamalarını bekliyoruz.”

Vali Akın, toplantının ardından Mucur Belediyesi ve yapımı devam eden Belediye hizmet binası inşaatında incelemelerde bulunarak Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz’dan bilgiler aldı. Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın Mucur programı, esnafları ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunması ile sona erdi.

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR