Üst Geçit Modern Haline Kavuştu!

 Çınar Haber Merkezi'nin 02.04.2020 Perşembe günü Üst geçit mi aşıklar geçidi mi? diye kamuoyuna bildirdiği haber sonrasında üst geçit eski haline döndü. 

Üst Geçit Modern Haline Kavuştu! 
    Çınar Haber Merkezi'nin 02.04.2020 Perşembe günü Üst geçit mi aşıklar geçidi mi? diye kamuoyuna bildirdiği haber sonrasında üst geçit eski haline döndü. 
    Duvarlarına ve engelli asansörüne yazılan yazılar görenleri hayrete düşürürken olası bir trafik kazasında önüne geçmek için Aşıkpaşa Mahallesi'ne Kayseri asfaltına konuşlandırılan bu üst geçit gençlerin yeni mekanı haline gelmişti.  
    Çınar Haber Merkezi'nin konuyu gündeme taşıması sonucunda harekete geçen yetkililer üst geçidi bakımlı haline kavuşturdular. Çınar Haber Merkezi olarak emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
İşte Çınar Kırşehir Haber Merkezi'nin gündeme taşıdığı o konu: "Üst geçit mi aşıklar geçidi mi?
    Kırşehir Aşıkpaşa Mahallesi Aşıkpaşa türbesinin hemen yakınında bulunan üst geçit son hali ile görenlerin içini acıtıyor.
    Üst geçidin üzerine bilinçsiz bir şekilde duyarsız vatandaşlar tarafından yazılan çeşitli yazılar burası üst geçit mi yoksa Aşıklar geçidi mi sorusunu akıllara getirdi. Duvarlarına ve engelli asansörü ne yazılan yazılar görenleri hayrete düşürürken olası bir trafik kazasında önüne geçmek için Aşıkpaşa Mahallesi'ne Kayseri asfaltına konuşlandırılan bu üst geçit gençlerin yeni mekanı haline geldi. Aşıkpaşa üst geçidi duyarsız gençler tarafından üzerine çizilen kalpler ve anlamlı yazılar nedeniyle anlamını yitirirken çevrede bulunan vatandaşlar bu tür yatırımlara zarar verenlerin bir an önce bulunarak cezalandırılmasını istediler. Aşıkpaşa Mahallesi Kayseri Asfaltı'nda bulunan Aşıkpaşa Üst Geçidi'nin bakımsız hali vatandaşların da tepkisine neden olurken, çalışmayan asansör de kullanılamamaktan eskidi. 
    İçinin nasıl olduğu konusunda hiç bir bilgisi olmayan vatandaşlar bu üst geçide bakım yapılmasını isterken, ailelerin de çocuklarını uyarmalarını ve Kırşehir'e kazandırılan bu hizmetlerin zarar görmemesini rica ettiler. 
    Öte yandan Kırşehir'de evlerin, iş yerlerinin ve tarihi mekânların duvarlarına kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından sprey boyalarla yazı yazılmasına çevre sakinleri tepki gösteriyor.
         Vatandaşlar, başta tarihi binalar olmak üzere birçok bina ve duvara gelişi güzel yazılan yazıların kötü görüntüye neden olduğunu ifade ediyor. Yazıları yazanların tespit edilmesini isteyen vatandaşlar, “Ev ve işyeri sahipleri bu durumdan rahatsız. Çeşme duvarlarına yazılan bu yazılardan şikâyetçiyiz dediler. Vatandaşlar, tarihi eserlerin aşk, sevgi ve siyasi gibi çeşitli mesajlar içeren yazılar ile kirletildiğini belirterek, tarihi Cacabey Camii'nin yanı başında bulunan  Emine Kadın Çeşmesi'ne kendini bilmez kişi yâda kişiler bir dizi yazılar yazarak tarihi yok etmeye çalışmışlar. Bu olsa olsa tarih düşmanlığıdır. Yazıktır. Tarihi eserlerimize sahip çıkmamız gerekirken onlara zarar veriyorlar. Biz buna çok üzülüyoruz. Yetkililerimiz bu tarihi eserlere zarar verenleri tespit etmeli ve onlara gerekli cezai müeyyideyi uygulamalı diye konuştular.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR