Üreticiye organik gübre desteği çağrısı

Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü organik gübre desteği konusunda üreticileri bilgilendirdi

         Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü üreticilere organik gübre desteği konusunda bilgiler aktardı.

         Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; çiftçilere dekar başına 10 TL organik gübre desteği verildiği hatırlatılarak, tüm üreticilerin destek faydalanması için çağrıda bulunuldu.

         KırşehirTarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada çiftçiye organik gübre desteğinden yararlanmaları için çağrıda bulunuldu. Açıklamada, "Organik gübre kullan, toprağını koru, desteğini al. Organik ve Organomineral kullanan çiftçilerimize gübre desteğine ilave olarak dekara 10 TL destek bizden” denildi. Organik Gübre desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerin ayrıntılı bilgiyi, il ve ilçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinden alabilecekleri kaydedildi.

         Öte yandan Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırşehir'de yetiştirilen çörekotu konusunda da bilgilendirdi. Yapılan açıklamada "KOP projesi desteğiyle, Kırşehirimize yapmış olduğumuz aromatik ve ıtri bitkiler projesi ile ilimiz çiftçilerine alternatif ürün kazandırmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda ilimiz tarımını güçlendirmek amacıyla çalışmaya devam ederek çörekotu ektirdiğimiz tarlalarımızdaki mahsulümüz şuan itibariye çıkmaya başladı. Çörekotu ekili tarlalarımız mükemmel seviyede olması çiftçilerimizin yüzünü güldürdü. Allah tüm çiftçilerimize bereket versin. Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak üretmeye devam ederek, üreticimizin hep yanında olmaya devam ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

        


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR