Ufka Yolculuk'ta Ödül Heyecanı

      Server Yaşam Vakfı tarafından bu sene 8.si düzenlenen Ufka Yolculuk-8 Bilgi ve Kültür Yarışması tüm yurtta 3 ayrı kategoride, İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyindeki öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Kırşehir  il genelinde yarışmaya,  Kırşehir Ahi Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün organizesiyle 2500 öğrenci kayıt yaptırdı.
       Her sene farklı bir konunun işlendiği yarışmada bu yılın konusu “adap” olarak seçilmişti. Düzenlendiği ilk yıldan bu yana yarışmaya 3 milyon civarında katılım oldu. Ufka Yolculuk, yarışma ile kitap okuma konusunda bir farkındalık oluşmasını, yarışmacıların sahih kaynaklarla ve doğru bilgiyle buluşarak kendilerini geliştirmesini hedefliyor.
       Bu seneki yarışmanın ilk aşaması Kırşehir geneli 2500 öğrencinin katılımı ile  29 Şubat - 2 Mart 2020 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirildi. İlk aşamada başarılı olan yarışmacıların katıldığı ödüllü ikinci aşama ise yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle 21 Haziran 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirildi.
       Yarışma sonuçların açıklanmasının ardından kaybedeni olmayan yarışmada dereceye giren ve ödül almaya hak kazanan öğrencilerimize, ödülleri pandemi nedeniyle sınırlı, fiziki mesafeli ve mütevazi bir şekilde Ahi gençlik Spor ve İzcilik Kulübü derneğinde takdim edildi. Ödül töreni, ikramlar ve çekilen Ufka Yolculuk hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.
 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR