"Türkiye’miz; gelecekteki lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselerek ulaşacaktır"

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli 23 Nisan dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli 23 Nisan dolayısıyla bir mesaj yayınladı. AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli mesajında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışının 100. Yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutluyoruz.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir.
Çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin onlara olan güveninin ifadesidir.                      
   Sevgili çocuklar,
            En önemli servetimiz ve umut kaynağımız olan sizlerin bayramında, mutluluğunuza ortak olmaktan memnuniyet duyuyorum.
            Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarısınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur. Hedefimiz sizleri özgürce düşünen, inisiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişim potansiyelinin kaynağı olacaksınız. Türkiye’miz; gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselerek ulaşacaktır. Bu hedefe ulaşmanız için biz üzerimize düşen görevleri bugüne kadar layıkıyla yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.
Bu duygularla siz çocuklarımıza armağan edilen ve mili iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle tüm çocuklarımızı saat 21.00 de balkon ve pencerelerimizden İstiklal Marşımızı okumaya davet ediyorum.
Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum."


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR