Tosun Paşa ilgi odağı oldu

                Ülkemizde Covid-19 salgının ortaya çıkmasının ardından 3,5 aydır kapalı tutulan Canlı Hayvan Pazar yeri Normalleşme takviminin ardından açıldı.

          Yeniden açılan Canlı Hayvan Pazar Yerine giden Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Şahin’e Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Alper Hakan Palabıyık, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Yasin Ata ve Ticaret Borsası Genel Sekreteri Battal Çelik de eşlik etti.

          Kenan Şahin pazarda bulunan üreticilere özellikle maske ve hijyen konusunda uyarılarda bulunudu.  Pazarda bulunan alıcı ve satıcıların sosyal mesafe kurallarına hassasiyet göstermelerini istedi. Üreticilerin sorunlarını dinleyen Kenan Şahin; " Bakanlık olarak Canlı hayvan üretimine çok önem veriyoruz. Hiç bir üreticimizin mağdur olmasını istemiyoruz. Ama hepinizin bildiği gibi bu salgın hastalık hepimizin hayatını olumsuz etkiledi. Buradan en az zararla çıktığımızı düşünüyorum." dedi.                

        Ziyaret sırasında bir üreticinin Paşa lakaplı 20 aylık 1,5 tonluk tosunu pazarın ilgi odağı oldu. Ziyaret sonunda Kenan Şahin,  tüm üreticilere bereketli ve bol kazanç diledi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR