T.C. kimlik numaranızla eczanelerden maske alabilirsiniz!

Kırşehir'de Corona virüsü önlemleri kapsamında vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı başladı.

               Kırşehir'de Corona virüsü önlemleri kapsamında vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı başladı. Kırşehir'de vatandaşlar ücretsiz maskeler eczanelerden TC kimlik numarası, telefon numarası ve SMS kodu vererek alınabiliyor. 10 gün için 5 adet alınabilecek ücretsiz maskelerde Sms kodunun nasıl alınacağı ise merak konusu. E-Devlet üzerinden başvurulan ücretsiz maske temini hakkında merak edilen tüm detaylar...
Ücretsiz maskeler için vatandaşlara sms kodları gelmeye başladı. Eczanelerden alınabilen ücretsiz maskeler için başvurular e-Devlet sisteminden yapılabiliyor. Peki ücretsiz maskeler eczanelerden nasıl alınacak? Ücretsiz maske için Sms kodu nasıl alınır?
ÜCRETSİZ MASKE NASIL ALINACAK?
                  Tüm dünyada etkisini artırarak sürdüren corona virüsü salgınına karşı tedbirler alınmaya devam ediliyor. Bu tedbirler kapsamında Sağlık Bakanlığı'nın hayata geçirdiği uygulama ile 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılması kararlaştırılmıştı. Kırşehir'de ücretsiz maskelerini almak isteyen vatandaşların eczanelere gidip T.C. kimlik numaralarını vererek maske alabilecek. 
MASKE KODU NASIL ALINIR?
             E-Devlet üzerinden maske başvurusu için sayfanın altında yer alan linke tıklanması gerekiyor. Linke açılınca TC kimlik numarası, ad soyad, cep telefonu, il, ilçe, mahalle, cadde, sokak ve adres bilgileri giriliyor. Sonraki adımda güvenlik sorusu olan matematik işlemi cevaplanıyor.
Ardından “Maske siparişi ver” butonuna basılıyor. İstenildiği takdirde “Aile bireyi ekle” butonuna basılarak aile bireylerine de 5 adet maske siparişi verilebiliyor. İşlem tamamlandığında maske kodu, cep telefonlarına bakanlık tarafından gönderiliyor. 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorAlirıza yüce
28.04.2020 11:15:06
Aile ferdi olarak 4 kişiyiz Yenice mah 154 sok ilk adım apt 4 /8 Kırşehir

Ömer içli
28.04.2020 20:37:14
Maskem bana cikmismi

YAZARLAR