Şehit Aileleri Derneği'nden “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek!

            Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Mutlu Kılıçaslan, "Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'yi de etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak 8000,00 TL ile destek olarak bir nebze milletimize merhem olabiliriz düşüncesi hasıl oldu" dedi.

            Kılıçaslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Ülkemizin zor ve sıkıntılı bir dönemden geçtiğini ve bu dönemde yardımlaşmanın çok önemli olduğunu belirtmek istiyorum.  Bugünlerde korona virüs hastalığı sadece memleketimizi değil 200'ü aşkın ülkeyi de tehdit etmeye devam ediyor. Kara gün kararıp kalmaz demiş atalarımız. Mutlaka bu zor günler de birlik ve beraberliğimiz ile bir süre sonra sona erecek. Bizim de bu dönemde elimizden gelen yardımları millet olarak, insan olarak birbirimizle dayanışmak suretiyle yerine getirmemiz gerekiyor. Bu süreci de ancak zaten böyle atlatabiliriz. “Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir” hadisi şerifiyle başkalarının derdiyle de dertlenmemiz gerekiyor. 
Bu zor süreçte Dernek olarak Kırşehir Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürümüz Atakan Alan  ve  Kırşehir Valiliğimiz Bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek grubu ile irtibatımızı sağlayarak şehit ailelerimize istekleri doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. 
Bizler Kırşehir Şehit aileleri olarak her zaman devletimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz Allahın izniyle. 
Şu an ülkemizin dört bir yanında ve sınır ötesinde görevleri başında olan Emniyet mensuplarımıza, Kahraman Mehmetçiklerimize, Koronavirüsle mücadelede takdire şayan bir fedakârlıkla, sabırla görev yapan başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA ve tüm sağlık personelimize selam ve saygılarımı sunuyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle Halkımızın evde kalmalarını rica ediyoruz."


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR