Şehidin Kızı Yürekleri Dağladı!

Kaman nüfusuna kayıtlı 2009 yılında Şehit düşen Deniz Kaya'nın kızı Yasemin Kaya İdlib şehitleri sonrası çektiği videoyla yürekleri dağladı.  

Kaman nüfusuna kayıtlı 2009 yılında Şehit düşen Deniz Kaya'nın kızı Yasemin Kaya İdlib şehitleri sonrası çektiği videoyla yürekleri dağladı.  
    Kamanlı şehidimizin kızı Yasemin Kaya çektiği videoda: "Ben Kırşehir Kaman'da bulunan Şehit Deniz Kaya'nın kızı Yasemin Kaya. İdlib şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Çocukları kardeşim, eşleri ablam, anneleri ve babaları annem ve babamdır. Ateş gerçekten düştüğü yeri yakıyor. Şu birkaç günden beri yıllar öncesine döndüm. Allah şu an görev başında bulunan bütün askerlerimize yardım etsin, bütün yaralılarımıza acil şifalar versin."
    Bilindiği gibi 2009 yılında Van'daki mayın patlamasında bacağı koparak yaralanan ve hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan 31 yaşında Uzman Çavuş Deniz Kaya'nın da şehit olduğu haberi,  Kaman İlçesi'nde yaşayan baba evine ulaşmıştı. 
    Babası İsmail Kaya'yı iki yıl önce kaybeden, evli ve 2 kız çocuk babası olan şehit Kaya'nın annesi Döndü, acı haberle yıkılmıştı.  
    Şehidin baba evine Türk bayrakları asılırken, Kaya'nın Döndü ve İsmail çiftinin, 5 çocuğundan biri olduğu öğrenildi. Ağlayarak feryat eden anne Döndü: “Oğlum, hastaydın, yanına gelemedim. Şimdi acı haberini aldım. Yavrum, kuzum, beni bırakıp nereye gidiyorsun. Önce baban gitti, şimdi de sen gittin. Beni bu ellerde bir başıma bıraktın.” şeklinde acısını ifade etmişti.
YAZARLAR