Sebahat Osman Yalçınkaya İlkokulu'ndan COVİD-19 Tedbiri

Kırşehir Merkez Sebahat Osman Yalçınkaya İlkokulu, okul tarafından alınan koronavirüs önlemlerine ilişkin resmi internet sayfası aracılığıyla bilgiler aktardı.

  Kırşehir Merkez Sebahat Osman Yalçınkaya İlkokulu, okul tarafından alınan koronavirüs önlemlerine ilişkin resmi internet sayfası aracılığıyla bilgiler aktardı.

            Kırşehir Merkez Sebahat Osman Yalçınkaya İlkokulu'nden yapılan açıklamada şu detaylar aktarıldı. " Okul bina girişlerine kurallar, sosyal mesafe, maske kullanımı, el temizliği ve hangi koşullarda okula gelinmemesi gerektiğine yönelik   bilgilendirme afişleri asıldı. Sınıf, çalışma salonları, işlikler, yemekhane, kütüphane, kantin vb. toplu kullanım alanlarının sosyal mesafe en az 1,5 metre olacak şekilde düzenlendi. Velilerin okul açılmadan önce alınan önlemlerle ilgili okulun web sayfası, e-okul, e-posta, SMS  vb. iletişim kanallarıyla  bilgilendirilmesi sağlandı.  Lavabo yakınlarına el yıkama adımlarını açıklayan posterler asıldı. Bina girişinde öğretmen, öğrenci, diğer çalışanlar ve maskesi olmayanlar için maske temin edildi. Öğrencilerin okul giriş/çıkışlarında, çınar üçyüzaltmışbeş mümkünse 65 yaşını doldurmamış, aynı veli tarafından okula bırakılarak çıkış saatinde okul dışında teslim alınması konusunda velilerimiz bilgilendirildi. Okulun ilk haftasındaki başlangıç derslerinde öğrencilere COVİD-19'un bulaşma ve korunma yolları için yapılacak eğitime hazırlık yapıldı. Planlamaların, çınar öğrencilerin hep aynı sınıfta ders yapacağı şekilde yapıldı. Okulda yapılacak ders içi ve dışı her türlü faaliyetlerin planlamalarının öğrencilerin toplu halde bir arada bulunmalarını (kantin, spor salonu, bahçe, vb.) engelleyecek bir biçimde düzenlenmesi sağlandı. Servis şoförlerinin, araçlarına COVID-19 ile ilgili uyulması gereken kurallar asması ve okul yönetimince  şoför ve yolcuların bu kurallara uyması konusunda bilgilendirmeler yapıldı."


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR