Salih Deniz, Kırmızı Grubu, ‘Çınar Kırşehir’ için değerlendirdi

Salih Deniz, Kırmızı Grubu, ‘Çınar Kırşehir’ için değerlendirdi

 

Van Bölge Gazetesi Spor Köşe Yazarı ve Van Akdamar Televizyonu Genel Koordinatörü Salih Deniz Gazetemiz, ‘Çınar Kırşehir’e Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Misli.com 2’nci Lig Kırmızı grupta mücadele eden temsilcimiz Kırşehir Belediyespor başta olmak üzere tüm takımları tek tek siz değerli sporseverler için analiz etti.

Spor yorumcusu Salih Deniz, ligde her takımın birbirini yeneceği, her hafta bir takımında lider olacağını söyledi.

Ligde 5. Hafta karşılaşmaları geride kalırken zirvede dengeler çokta değişmedi. Bu haftayı zirve hasapları yapan Vanspor, Eyüpspor ve Turgutluspor 3 puanla kapatırken, Kırşehir ve Sakaryaspor yine zirve hesabı yapan Karacabeyspor haftayı puansız kapattı.

Vanspor'da Pazarspor mağlubiyeti ardından yapılan kan değişikliği Sakaryaspor maçında kendini gösterdi. Daha önceki haftalara göre daha diri koşan hücuma çıkan mücadeleci bir takımı olan Vanspor, güçlü rakibi Sakaryaspor karşılaşında verdiği mücadele galibiyeti getirdi. Sakaryaspor gerçektende güçlü  kaliteli ve hedefi olan bir takım. O yüzden bu maç Vanspor'un  gücünü görmekte açısından da önemliydi. Vanspor bu maçta hem güçlü olduğu gösterdi hemde bu galibiyetle zirve yarışında bende varım dedi. Bu galibiyetle ayrıca Pazarspor mağlubiyetinin getirdiği karamsar hava da kente kaybolmuş oldu.

Ligin 5. Haftasına baktığımızda

Zirve hesapları yapan 4 takımın Vanspor Sakarya ve Eyüpspor Kırşehirspor  mücadelesinde Vanspor ve Eyüpspor kazanan takımlar olurken, Sakarya ve Kırşehirspor kaybeden takımlar oldu. Zirve hesabı yapan Kırşehirspor Eyüpspor deplasmanına umutlu gitmişti. Deplasmanda Eyüpspor'a konuk olan Kırşehirspor güçlü rakibine karşı kazanma adına bir mücadele verdi. Kırşehirspor Kalesinde gördüğü golle çok kısa sürede cevap verip beraberliği yakalamasına rağmen maçın sonlarına doğru kalesinde gördüğü golle  haftayı puansız kapattı. 1 maç eksiği olan ve güçlü rakibi Eyüpspor karşısında kaliteli bir mücadele veren yeşil beyazlı ekip, haftayi puansız kapatsada geleceğe umut verdi. Bu hafta sahasında Tarsus idman yurdusporu konul edecek olan Kırşehirspor hem zirveden kopmamak hemde Eyüpspor macı telafisi için bu maçı kazanmanın hesapları yapıyor.  Güçlü bir kadroya sahip olan akaryaspor Van'dan puansız döndü. Gerçektende güçlü bir ekip olan ileriki haftalarda bir çıkış yakalayacağini söyleyebiliriz. Ligin 5. Haftasındaki kritik 2 karşıkaşmada Vanspor ve Eyüpspor rakiplerinden aldıkları altın puanlarla haftayı kapatmış oldu. Tabi Kırşehirspor ve Sakaryasporun bu haftayı mağlubiyetle kapatması kesinlikle kimseyi yanıltmasın. Bu 2 takımda grubu salayacak kadrolara sahip ve ileriki haftalarda bunu göreceğiz. Lige güçlü kadrolar kurarak hazırlanan 4 takımında kadroları oturduktan sonra verecekleri çetin mücadeleyle ligin seyrini kesinlikle değiştireceklerdir. Önümüzdeki bir kaç haftalık maraton sonunda bunuda da görmüş olacağız. Tabi ki buda şu an zirvede yer alan takımları yavaş yavaş inişe geçirecektir. Lider Turgutluspor galibiyet serisine aynen devam etti. Grupta mağlubiyeti olmayan 2 takımdan biri oldu. Turgutluspor mütevazi bir kadroya sahip. ilk 5 haftayı galibiyetle kapatanTurgutluspor'u taktir etmek gerekir. Bu galibiyetler serisi takımda rehavet yaratır mı yaratmaz mı bilemeyiz ama Turgutluspor'un ligin 6. Haftasındaki Serikspor sınavı önemli. Şu an zirvede yer alan Turgutluspor  Serikspor deplasmanında da kazanırsa bu çıkış uzun süre sürecektir. Yok kaybederse iniş başlayacaktır. Turgutluspor Serikspor karşılaşması 2 takımında güçlerini gösterme zirvede kopmama açısından önemli.

Zirvede yer alan 2 takım Turgutluspor ve Serikspir kozlarını paylaşırken, Vanspor, Kırşehirspor, Sakarya ve Eyüpspor takımlarıda bunu fırsat bilip maçlarını kazanarak aradaki farkı kapatmanın hesaplarını yapacak. Bir diğer takım Karacabey bu hafta ağır bir yara aldı. Kırklareli deplasmanında kaybeden Karacabey bu hafta Güçlü rakibi Vanspor'u konuk edecek. 2 takım açısından da zorlu bir maç. Kazanan takım zirveye bir adım daha yaklaşmış olacak. Ligde haftalar ilerledikçe takımlarında güçleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor.  O acidan önümüzdeki haftalar her takım için zorlu geçmeye başlayacak bununla birlikte inişli çıkışlı sürecler yaşanacaktır. 3 puanlık sistemde kazanan takımlar zirveye tırmanırken kay eden takımlar orta sıralarda doğru inişe geçecektir. Özellikle zirve hesapları yapan takımlar bu süreçte daha dikkatli olacaklardır. 20 takımlı grupta lider takım direk bir üst lige çıkarken, 2.3.4.ve 5. Sıradaki takımlar Play Offa kalacak son sıralarda yer alacak 3 takım ise lige veda edecek. Gruptaki tüm takımlara başarılar dilıyor, tüm karşılaşmaların dostça başlayıp dostça bitmesini diliyoruz.

(HABER: SALİH HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR