Salih Deniz, ‘Çınar Kırşehir’e konuştu

Salih Deniz, ‘Çınar Kırşehir’e konuştu

“EĞER BU GRUPTAN VANSPOR ŞAMPİYON ÇIKMAZ İSE KIRŞEHİR BELEDİYESPOR'UN ŞAMPİYON OLMASINI GÖNÜLDEN İSTİYORUM”

Kırşehir Belediyespor’un mücadele ettiği 2.Lig Kırmızı Gruptaki rakiplerinden olan Vanspor’u adım adım takip eden Van Bölge Gazetesi köşe yazarı ve Televizyon yorumcusu Salih Deniz, önceki gün ‘Çınar Kırşehir Gazetesi Spor Muhabiri Salih Hançer ile birlikte telefon görüşmesi yaparak bu sezon karşılaşmaların seyircisiz olmasından dolayı müsabakaların keyifsiz geçtiğini söyledi.

Van Bölge Gazetesi köşe yazarı Salih Deniz yaptığı açıklamada: “Bu sezon Pandeminden dolayı TFF’nin vermiş olduğu karar doğrultusunda müsabakalar ilk yarı bitimine kadar seyirciden mahrum olarak oynanacağını söylenmişti. Ligde 2’nci haftayı geride gördük ki bu işin taraftarsız olmadığını, taraftarsız karşılaşmaların zevki çıkmadığını bir kez daha anladık. Ligin 2. Karşılaşmaları geride kalırken, kadroda sıkıntı yaşayan Vanspor 4 puan kayıpla yoluna devam ediyor.  Ligin 2. hafta karşılaşmasında Kırklarelispor’u konuk eden Vanspor, hemen hemen yeni bir kadroyla sahaya çıktı. Vanspor maç boyunca bulduğu net gol pozisyonlarını değerlendiremedi. Rakip Kırklarelispor ise özellikle son dakikalara doğru bulduğu gol pozisyonlarından kalecimizin gününde olması nedeniyle faydalanamadı. Bu maçta gol yollarında etkili olamamamızın ve rakip takıma bu kadar gol pozisyonu vermeleri hesabı teknik kadro tarafından mutlaka yapılacak ve gerekli tedbirlerin alınacağı kanaatindeyim.

Takımın gol yollarında etkili olamamasının bir nedeni forvetsiz oynamasıydı. Forvet sıkıntısı bu hafta çözülüyor ama rakibe çok pozisyonlar vermenin önlemi mutlaka alınmalıdır. Çünkü 2 Maçta kazanmamız gerekirken kaybettiğimiz puanlar yarın çok arayacağımız puanlar olacaktır. Tabi şunu da unutmamak lazım. Yeni bir takım oluştu. Kadroda eksiklikler var. Uyum sorunu yaşanılıyor. Mutlaka zamana ihtiyaç vardır. Yapılan transferlere bakıldığında kaliteli transfer yapılmıştır. Vanspor’un ileriki süreçte eksikliklerinin de giderilmesiyle çok daha iyi olacağına inanıyorum. İşte bura da bu zamana gelene kadar çokta puan kayıpları yaşamamak lazım. Çok puan kaybı yaşarken takım oturduğunda aradaki farkları kapatmak zor olacaktır. Vanspor’un elinde kaliteli bir kadronun olduğunun bilincinde sabırlı olacağız ve takımı sahiplenerek desteğimizi vermeye devam etmeliyiz. Önümüzde Sivas Belediyespor maçı var. Kesinlikle puan kaybetmemesi gereken bir maç. Korkunun ecele faydası yoktur. O açıdan defans futbolu değil, hücum futbolu sergilenmelidir. Vanspor’un bu maçta alacağı 3 puanla hem galibiyete merhaba hem de zirve için bende varım diyecek. Vanspor Kırıklarelispor maçını izlerken belki de ilk kez zevksiz ve heyecansız bir maç izledik. Bunun sebebi ise maçların pandemiden dolayı seyircisiz oynatılmasıydı. Bu maçta taraftar desteği olsaydı kesinlikle galip gelirdik. Seyircisiz maçlarda taraftar takımını izleyemiyor futbolcuda zevkle mücadele edemiyor.  Futbol insanlar gelip izlesin diye oynanır. Seyircisiz oynanan maçlar gerçekten de monoton belki de halı saha maçlarından farksız geçiyor.

BAL ve Amatör maçların ertelenmesi gibi TFF 2. Ve 3. Lig maçları da ertelenebilir müsait bir ortam sağlandığında az da olsa seyircili oynatılabilirdi. Ligin 2. Haftasında bir çok takım futbolcularının testlerinin pozitif çıkmasıyla maçlar ertelendi. Yarın bu sayı daha da çoğalır ve maçlarda ertelenebilir. Grubumuzda mücadele eden kardeş takımımız Kırşehir’de de geçtiğimiz hafta 7, bu haftada 5 vaka daha çıkarak TFF’ye Etimesgut Belediyespor ile oynayacağı maçın iptali istenmiş ve karşılaşma ileri bir tarihe ertelenmişti. Ben buradan tüm Kırşehir Belediyespor camiasına geçmiş olsun diliyorum. Kırşehir Belediyespor’un yeri bizde her zaman ayrıdır. Şunu bir Vansporlu olarak net bir şekilde söylüyorum, eğer biz şampiyon olamaz isek bu grupta kesinlikle Kırşehir Belediyespor’un şampiyon olmasını istiyorum. Kırşehir Belediyespor bu grupta gerçekten iyi işler yapacağını düşünüyorum. Tabiki yeni bir takım yeni bir hoca ve yeni bir yönetimle sezona başladı. Taraftar eksikliğini en çok arayan takımlardan biridir. Ben buradan Kırşehir Belediyespor’a başarılar diliyorum. İnşallah tüm ligde mücadele eden takımlarımız sakatlıksız ve hastalığın olmadığı müsabakalar oynarlar. Seyircili oynanacak olan maçları da sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

(HABER: SALİH HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR