PARDUS İşletim Sistemi Devrede!

Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı İbrahim Köse ile Cihat Türker Kırşehir İl Müftülüğü'nü ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında yapılan protokol ile Tüm Türkiye’de İl ve İlçe Müftülüklerinde yerli ve milli işletim sistemimiz PARDUS İşletim Sistemi kullanılmaya başlanması sebebiyle Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı İbrahim Köse ile Cihat Türker Kırşehir İl Müftülüğü'nü ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette İl Müftülüğü'nde bir toplantı yapıldı. Yapılan toplantıya İl Müftüsü Mehmet Yaman ile ilçe müftüleri ve il müftülüğünde değişik kademelerde görev yapan personel katıldı.

Düzenlenen toplantıda Bilgi İşlem Daire Başkanı İbrahim Köse; “Başkanlığın hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek amacıyla çağın teknolojik imkanlarını milli ve yerli işletim sistemleri ile, etkin şekilde kullanmaya çalıştıklarını, bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı ile İl ve İlçe müftülüklerinin internet sitelerinin ve Başkanlıkça hazırlanan mobil uygulamalarını sürekli geliştiriyoruz. İl Müftülüklerimizi bu kapsamda ziyaret ederek Pardus İşletim Sistemi ile ilgili karşılaşılan sorunları yerinde görüp görüş alışverişinde bulunuyoruz. Bugün itibari ile Diyanet İşleri Başkanlığımız Merkez teşkilatımızda 543, İl ve İlçe Müftülüklerinde 9254, toplam 9797 bilgisayarda PARDUS kullanılıyor" dedi.

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından "İlim ve Hikmet Desleri" adı proje kapsamında Kırşehir İl Müftülüğü ve Ahi Evran Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan İlim ve Hikmet Dersleri tefsir okumaları Perşembe günleri öğle namazından önce Ahi Evran caminde yapılıyor. Ahi Evran Üniversitesi İslami Bilimler fakültesinde Öğretim Üyesi Dr. İsa Kanik ile Öğretim görevlisi İdris Sami Sümer tarafından dönüşümlü olarak yapılan programı vatandaşlarda ilgi ile takip ediyor.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR