Pandemi Kuralları Çerçevesinde Yüzme Öğreniyorlar

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün yarı olimpik havuzunda başlayan kurslarda çocuklar hem eğleniyor hem de geleceğe kulaç atıyorlar.

Bu yaz ayını spor yapmadan geçirmek istemeyen öğrenciler, yine Gençlik Hizmetlerin yolunu tuttu. Aylardır evlerine kapanan ve spor yapamayan gençler, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Pandemi kurallarına uymak kaydıyla aylar sonra spor yaptılar.

Okulların tatil olması ve yaz Spor Okullarının başlamasıyla yoğun bir ilgi gören yüzme sporu Kırşehir’de büyük bir ilgi görüyor. Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yarı olimpik havuzunda başlayan kurslarda çocuklar hem eğleniyor hem de geleceğe kulaç atıyorlar. Uzman hoca eşliğinde verilen yüzme kurslarında velilerde oldukça memnun. Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yüzme hocalarından Uzman hoca Adem Kıraç, Recep Musa Çopkur ve Dilar Kılıç tarafından eğitim veriliyor. Yüzme kursuna yoğun talep olduğunu belirten Uzman Hoca Adem Kıraç, “Okulların tatil olması ve başlayan yaz spor okullarıyla yüzme kursuna çok yoğun talepler var. Şuana kadar yaklaşık 1800’ün üzerinde kayıt var buda Kırşehir’de yüzmeye ne kadar önem verildiğini göstermekte. Kırşehir’e hizmet veren böyle bir tesisin kıymetini bilmemiz lazım. Yüzme bilmeyenler gelip burada uzman eğitmenler tarafından eğitim alarak yüzme öğreniyorlar. İlginin yoğun olması bizleri de çok mutlu ediyor, tabi ilgi yoğun olunca hepsine bir arada eğitim veremiyoruz. Günde 6 seans halinde eğitim vererek hem bir şeyler öğretmiş oluyoruz hemde çocuklar eğlenerek yüzme öğreniyorlar. Tesisimizde her yaşa uygun yüzme parkurları olup, su sıcaklığı standart 77 derecedir. Kırşehir’e böyle bir tesisi kazandırarak hizmete sunan başta il Müdürümüz Numan Nafiz Şahin ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

(HABER: SALİH HANÇER)

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR