Öğretmenler Günü Nedeniyle Çelenk Sunuldu

Cacabey Meydanında Çelenk Sunumu için toplanıldı.

İlimizde  Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında 24 Kasım 2020 Salı günü, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hakan Güriçin, Şube Müdürleri Süleyman Aydınoğlu ve Fırat Kaya, Okul Müdürleri Esa Şahin, Süleyman Yıldır, İhsan Yavuz, Mustafa Aslan  tarafından oluşturulan kutlama heyeti tarafından  saat 10.00'da Cacabey Meydanında Çelenk Sunumu için toplanıldı.

  Tören alanındaki  Atatürk Anıtına İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şevket Karadeniz'in eşliğinde adaylığı kaldırılan öğretmenlerden Sümeyye Sayak (Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) ile Fatoş Kılıç (Kırşehir Ahi Evran Anadolu Lisesi) tarafından çelenk sunumu yapıldı. Programın akabinde Saygı Duruşu  yapılarak , İstiklal Marşımız söylendi.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; "Bu vesileyle toplumun ve eğitimin köşe taşlarını oluşturan siz değerli öğretmenlerimizi her daim baş tacı ediyor,verdiğiniz emek sabır ve hoşgörüyü takdirle karşılıyoruz. Başta 'Başöğretmen' Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm eğitim camiasının 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyoruz" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlerle online olarak bir araya geldi.

                Kırşehir Valisi İbrahim Akın, "24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle, öğretmenlerimizle uzaktan erişim yöntemiyle görüştük. Sağlıklı günlerde buluşmak ümidiyle tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum" dedi.

Akın; "Ülkemizin hedeflerine ulaşmasında, geleceğin huzurlu ve müreffeh Türkiye’sinin inşa edilmesinde rol alacak genç nesillerin sizlerin ellerinde şekilleneceğini biliyoruz. Şanlı bir geçmişe sahip medeniyetimizin aydınlık bir geleceğe ulaşması ancak hayat rehberi olarak gördüğümüz sizlerin varlığı ile mümkün olacaktır.  Ülkemizin her köşesinde, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için fedakârca görev yaptığınızın bilincindeyiz. Sizlerin, üstlendiğiniz bu büyük sorumluluğu dün olduğu gibi bugün de ilmin, insani ve ahlaki değerlerin ışığında her zaman ülkemizin yararını gözeterekicra edeceğinize inanıyorum. Unutmayınız ki sizler sadece bu anlamlı günde değil her zaman minnet ve saygı ile yâd edileceksiniz" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da Kırşehir ile birlikte 81 ildeki öğretmenlerle çevrim içi biraraya geldi. 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, her yıl Ankara'da yapılan ve Kırşehir ile birlikte 81 ilin temsilcisi öğretmenlerin katıldığı toplantı, bu yıl Koronavirüs salgını nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, meslektaşlarıyla video konferans aracılığıyla buluştu. Türkiye'nin geleceğini, zihin mimarisini, gönül mimarisini inşa eden meslektaşlarının Öğretmenler Günü'nü kutlayan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sözlerine şöyle devam etti: "Gönül isterdi ki sizinle burada birlikte olalım, beraber olalım ve yüz yüze sohbetler edelim ama inşallah en kısa zamanda salgın konusu hâllolduğunda beraber olacağız ve yine ülkemiz için, geleceğimiz için hayallerimizi konuşacağız. Sizlerin, sahada neler yaptığını, hangi fedakârlıklarla ne tür özveriler göstererek bugünleri yaşadığınızı, yaşattığınızı biliyorum ve bunun için müteşekkirim. Bütün öğretmenlerimiz, öğretmenliğin itibarını geleceğe taşıyacak şekilde sorumluluklarını büyük bir azimle şevkle taşıyorlar ve biz bugün öğretmenler olarak bütün toplumun bizi kutlamasını seyrediyoruz ve bundan da büyük bir mutluluk duyuyoruz." Öğretmenler olarak daha fazla odaklanıp mesleğe yeniden daha fazla sarılmak için bir enerji bulmayı umut ettiklerini dile getiren Selçuk, "Bunca başarıyı ortaya koymanız, canla başla çalışmanız başlı başına bir değer. Öğretmenliği çok çok aşan işlerle uğraşıyorsunuz. Şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hep söylediği biçimde hür zihinler yetiştirmek noktasında gayretlerimizin devamını diliyorum." değerlendirmesini yaptı. Öğretmenlerin illerinde ve okullarında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi alan Selçuk, öğretmenlerin gayretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Sınıfında tarım atölyesi açan Nursema Nergiz Kara Öğretmen'in çalışmalarını dinleyen Selçuk, tarımla ilgili atölyenin çocukların hayatla buluşmasına imkân sağladığını; bu tür atölyelerin, çocuklara sadece kalem kâğıt üzerinden bir eğitim öğretim hayatı yanında, hayat sahnesinden de her boyutta fırsatlar sunmayı sağladığını söyledi. Selçuk; çocukların, sadece marketlerde görmek yerine tohum kavramını uygulayarak aşina olmalarının önemine vurgu yaptı.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR