"Nice sağlıklı bayramlar için evde kalacağız"

Boztepe Ziraat Odası Başkanı Osman Yayla'dan Ramazan Bayramı mesajı

         Boztepe Ziraat Odası Başkanı Osman Yayla, Ramazan Bayramı nedeniyle tebrik mesajı yayınladı.

         Bu yıl tüm dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan korona virüsü nedeniyle Ramazan Bayramı'nda evde kalma çağrısı yapan Yayla, Kırşehir ile birlikte 81 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağına vatandaşların kesinlikle uymaları gerektiğini ifade ederek buruk geçecek bu bayramın birlik ve beraberliği daha da pekiştireceğine inandığını dile getirdi.

         Boztepe Ziraat Odası Başkanı Yayla mesajında şunları kaydetti: "Sevgiyi,

hoşgörüyü, birlik ve beraberlik gibi pek çok güzelliği içerisinde barındıran mübarek

Ramazan ayını uğurlarken, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplumsal dayanışma ve birliğimizin temel taşlarından olan bayramlarımız, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olduğundan, hepimiz için büyük anlam taşımaktadır. Ramazan Bayramı’nın manevi iklimi de, sevgi ve saygı bağlarımızı güçlendirir, atalarımızdan bize miras kalan üstün değerlerimizi ebedi kılar. İslam alemini saran bu kutlu günleri gönüllerin kazanıldığı, dostluk ve muhabbet duygularının geliştiği müstesna günler olarak idrak etmeliyiz.

         Dayanışma gibi yüce bir duygunun tezahür ettiği bu kutsal günlerde, bizleri bir arada tutan değerleri yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, huzur ve barış ortamını sürdürmek, kardeşlik duygularımızı geliştirmek için daha çok çaba göstermeliyiz. Özellikle bu mukaddes günlerde bir sıcak tebessümümüz ile içlerini ısıtabileceğimiz, dualarına her zaman muhtaç olduğumuz anne ve babalarımızın, aile büyüklerimizin, akraba, dost ve sevdiklerimizin bayramlarını bu sene sosyal mesafe kuralına uyarak ve mümkünse ziyaretlerine gitmeden iletişim araçları ile kutlayalım. Büyüklerimize hassasiyetimiz tehlikeli bir yakınlık olmasın, onlar için kalpten söylenen güzel sözler, bir annenin, babanın elini öpmekten daha büyük yakınlık kurar. Bu duygu ve düşüncelerle; sevginin, saygının, barış ve kardeşliğin yüreklerdeki coşkusunun arttığı bu mübarek Ramazan Bayramı’nın milletimize, İslam alemine ve bütün insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, Ramazan Bayramı’nı kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

        


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR