Neredesin Sen!

         Kırşehir'in unutulmaz bozlak üstadı Neşet Ertaş'ın şarkı ve türküleri dizilere hayat verirken, Türkiye'nin sevilen ve tanınmış sanatçıları da çektikleri videolarla Neşet Ertaş'ın türkülerini yeniden canlı tutuyorlar.

         Son olarak Manga grubunun solisti Ferman Akgül, Neredesin Sen isimli türküye çektiği video ile takipçilerinden büyük takdir topladı. Sosyal medyada hızla yayılan videoda Kapadokya Bölgesi'nde çekilen ve saz ile renklendirilen parçayı adeta yaşayan Akgül, binlerce beğeni topladı.

         Cem Adrian ise aynı parça ile çektiği slow video ve seslendirme ile gönülleri fethetti. Tatlı dillim, güler yüzlüm e ceylan gözlüm ile başlayan ve Neredesin Sen diye devam eden parçada bir ayrılığın daha dokunaklı işlendiği gözlerden kaçmazken, TRT Haber'in beğenilen programı Ömür Dediğin ekibi ise 210. Bölümünde Kırşehir'e konuk oldu.Programda ağırlanan ve Kırşehir'de yaşayan Ali Osman Yurdugüzel ve eşi Nebahat Yurdugüzel mutlu ve uzun ömürlü evliliğin sırlarını izleyicilerle paylaştılar. Usta Ozan Neşet Ertaş'ın Türküleri ise programa ayrı bir keyif kattı.Çiftin Kırşehir'e özgü evleri ise büyük beğeni topladı.

ERTAŞ İÇİN ÖNEMLİ İSTEK!

         Yine Avukat-Siyasetçi Emin Karaaslan, Yozgat Çamlık TV’de Tarık Yılmaz’ın hazırlayıp, sunduğu Yozgat Gündemine konuk oldu. Karaaslan, Yozgat’a şehir merkezine bir kütüphane kurulmasını önerdi. Karaaslan ayrıca Yozgat’ın değeri Gazeteci- Yazar Abbas Sayar ile bir dönem Yozgat’ta da yaşamış olan Bozkır’ın tezenesi Neşet Ertaş için kültür evi yapılması önerisinde bulundu.

         Abbas Sayar’ın çok özel bir ağabeyi ve dostu olduğunu aktaran Karaaslan, “Birkaç kitabını da bana okutmuştu. El yazısı ile yazdığı müsveddelerinin bir kısmı bendeydi. Abbas ağabey çok değerli bir insandı. Şiirlerini ben çok severim. Müthiş anlamlı şiirleri vardı. Ah Eminim ah derdi. Sohbet ederdik” ifadelerini kullandı. Çamlık TV aracılığı ile bir isteğini dile getiren Karaaslan, “Yozgatlılardan bir ricam bir isteğim var. Abbas Sayar ve Neşet Ertaş için bir müze yapılsın. Neşet Ertaş Anadolu’nun Türkiye’nin Dünya’nın bir değeri. Abbas Ağabey ve Neşet Ertaş için bir müze yapılabilir. O günlerde bir anma günü yapılır” diye konuştu.

         Öte yandan Sivas Valisi Salih Ayhan bir programına kendisinin kullandığı 1973 model bir Murat 124 ile gitti, görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas 4 Eylül Sanayi Sitesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Sanayi sitesinde 1973 model modifiyeli Murat 124 aracının sahibi Vali Ayhan'a bir tur atabilirsiniz demesi üzerine Vali Ayhan, araç sahibini kırmayarak aracın şoför koltuğuna oturdu. Ayhan, bir sonraki programı olan Paşabahçe İzcilik Eğitim Merkezine bu araçla gitti. Trafikte valiyi 73 model aracın içerisinde görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Ayhan aracı sürerken çekilmiş görüntülerini, Neşet Ertaş’ın kendi sesinden okuduğu “Bir anadan dünyaya gelen yolcu” türküsü ile paylaştı. Paylaşım birbirinden güzel yorumlar aldı.

         Yine ATV ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu'nun yaptığı ''Kim Milyoner Olmak İster'' isimli programda yarışmacıya yöneltilen Neşet Ertaş sorusu duygulu dakikalar yaşattı. Türkiye'nin tanınmış sunucusu Kenan İmirzalıoğlu, yaptığı açıklamada ise; "Sabaha kadar oturma şansına ve elini öpme şerefine nail olmuş insanlardan biriyim" ifadelerini kullandı. Neşet Ertaş'ın sesinden ''Yazımı Kışa Çevirdin'' ve ''Leylam'' isimleriyle bilinen türkü dinletilen soruda seslendiren kişi soruldu.Bu sırada Kenan İmirzalıoğlu ve yarışmacı türküye eşlik etti.Kenan İmirzalıoğlu , ''acele etmeyelim biraz daha dinleyelim'' dedikten sonra yarışmacı Neşet Ertaş cevabını vererek sesli soru etabını geçti. Daha sonra Kenan İmirzalıoğlu, ''Neşet Ertaş'ı rahmetle , sevgiyle , saygıyla anıyoruz.Çok kıymetli bir ozanımızdı , çok kıymetli bir sanatçımızdı.Bence sadece müzisyen de değildi.Ciddi bir felsefesi vardı.Neşet Ertaş'ın yazdığı sözleri okuduğunuz zaman içinde çok ciddi bir felsefesi ve derinliği olan bir kişiydi.Kendisiyle bir gece sabaha kadar oturma şansı elde etmiş şanslı insanlardan birisiyim.Mekanı cennet olsun nur içinde yatsın.Neşet Ertaş çok kıymetli bir insandı.Elini öpme şerefine nail olmuş insanlardan birisiyim.Bunun için de çok mutluyum.Mekanı Cennet olsun.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR