Müftü Yaman, Sosyal Mesafeli Nikah Kıydı

      Kırşehir İl Müftülüğü; "Nikah Merasimlerinde Uygulanacak Tedbirler" konulu genelge gereğince salonlarda sıkı tedbirler alarak nikah kıyma işlemleri devam ediyor.
      Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının kontrol altına alınması için kademeli bir şekilde geçilen "yeni normal" döneminde, Kırşehir İl Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen nikah kıyma merasimleri, alınan tedbirlerle kontrollü bir şekilde yapılmaya devam ediyor.

       Bu kapsamda "fiziksel mesafeli" nikahı kıyan İl Müftümüz Mehmet Yaman, normalleşme süreciyle birlikte kıyılan nikahlarda maske, mesafe ve hijyen kurallarını vatandaşlara hatırlattıklarını, misafirlerin salona girerken ateş ölçümlerinin yapıldığını, maskesi olmayanlara maske dağıtıldığını, girişlerde dezenfektan ve el antiseptiği bulundurularak misafirlerin ellerini dezenfekte etmelerinin sağlandığını söyledi.

       Çiftlere mutlu ve huzurlu bir evlilik için tavsiyelerde bulunan Müftü Mehmet Yaman, duanın ardından nikahları kıyılan genç çifte evlilik cüzdanını takdim etti.
YAZARLAR