Mucur’da sorunlar çözüme kavuşuyor

   Mucurun kanayan yarası olan alt yapı temiz su, pis su ve kanalizasyon sorunu Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz'la çözülüyor. Konu ile ilgili açılamalarda bulunan Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz şu bilgileri aktardı:
Mucur’un tamamını etkileyecek olan yeni hat, içme suyu ,yağmur suyu kanalizasyon ve atık su şebekesi yenileme çalışmaları, bugüne kadar Mucur’un  tamamını etkileyen sorunları ortadan kaldırarak , alt yapı sistemini önemli ölçüde güçlendirme hedefliyoruz. Mucur'un bu manadaki en az elli yıllık sorununu gidermiş olacağız. Bu projeyi ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşamaktayız. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” Mucur ilçe merkezinin altyapısının yeniden inşa edileceği içme suyu, kanalizasyon altyapı yatırımı , yağmur suyu ve katı atık su şebekesi yeniden yapılıyor. “Çözülemez” denilen sorunlar tek tek çözülüyor. Mucur Belediyes’inde durmak yok, her alanda koşar adım yolumuza devam ediyoruz”
Öte yandan Mucur İlçe Kaymakamı Kaya Çelik ve Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz ilçe Pazarını gezerek, yeni tip korona virüs(Kovid-19) kapsamında alınan tedbirleri inceledi. Başkan Yılmaz ilçe pazarında birtakım incelemelerde bulunduklarını belirterek, şunları söyledi:
“Pazar yerlerindeki girişlerin kontrol altına alınması ve içerideki esnaf sayısının belli bir oranında, içeride müşteri bulunması noktasında düzenleme var. Bu çalışmaların uygulanıp uygulanmadığını kontrol ettik. Hem esnafımız hem de vatandaşımız kurallara riayet ediyor. Halkımızın kurallara uymasından memnuniyet duyuyoruz. Girişlerde maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıtıyoruz. Hijyen kurallarına uyarsak ve temastan uzak durursak, bu hastalık konusunda hem kendimizi hem de çevremizi korumuş oluruz”.
 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR