Mucur'da Coşkulu Kutlama!

Tören, Mucur'da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

    29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Mucur'da çelenklerin sunulması ile başladı. Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 97. yıl dönümü kutlamaları Mucur'da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
    Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyularak düzenlenen çelenk sunma programına Kaymakam Faruk Erdem, Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Daire Amirleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Okul Müdürleri katıldı. Mucur Kaymakamı Faruk Erdem, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada ise şu detayları aktardı: " 29 Ekim, bir ulusun doğum günüdür. Bir çağdaşlaşma projesinin, büyük bir atılımın başladığı gündür. 29 Ekim; millet olma şuurunun şekillenip kuvvetlendiği, tarih hazinesinin canlandığı bir özel zaman dilimidir. Şanlı tarihimizin altın sayfalarından biridir Cumhuriyet Bayramı. Milletin bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin yakıldığı Milli Mücadele ile Cumhuriyetin temelleri atılmış, 29 Ekim 1923'te ise Cumhuriyetin İlanı ile cumhuriyet sağlamlaştırılmış ve şeref tacını giymiştir. Atatürk‘ün, “Türk milletinin karakterine ve adaletine en uygun olan idare cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği cumhuriyet; ulusumuza bırakılmış en büyük miras, vaz geçilmez bir idealdir. Cumhuriyet’imizin 97 yıllık öyküsü, Türk’ün şahlanışını anlatan büyük bir destandır aslında. Türkiye Cumhuriyeti yeni ve genç bir devlet olsa da binlerce yıllık devlet ve millet geleneğiyle koca bir çınardır. Bizlere düşen, bu koca çınara birlik ve beraberlik içerisinde sahip çıkmaktır. Milletimiz; vatanı, hürriyeti ve egemenliği için fedakâr bir halktır. Bu milleti yürümekte olduğu doğru yoldan hiçkimse, hiçbir kuvvet alıkoyamayacaktır. Tarih kitabının kahramanlık sayfasına imza atarak dünya tarihine damga vuran ve tarih tünelinden ebediyete akan seçilmiş ecdadımızın aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum.
    Bu duygu ve düşüncelerle başta cumhuriyeti kurup bizlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Cumhuriyet Bayramımızı kutlar, çağdaş uygarlık yolunda müreffeh günler dilerim." 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR