Mucur’da 6 katlı binanın karantina süresi doldu

    Mucur'da 14 önce 2 kişide Covid-19 teşhisi konulması sonucunda bir bina karantina altına alınmıştı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Mucur Yenice Mahallesi Toros Caddesinde bulunan Yurttaşlar Apartmanının 14 günlük karantina süresi doldu. Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz,  apartman sakinlerine geçmiş olsun dileklerini ileterek konu ile ilgili şunları söyledi:

   “Apartmanda pozitif vaka çıkması üzerine 14 gün süreyle karantinaya alınmıştı. Son yapılan kontrollerde pozitif vakaya rastlanmadı. Mucur Belediyesi veteriner ekipleri dezenfektan işlemi gerçekleştirdi. Ülkemizde ve ilçemizde hastalıkla mücadele eden herkese geçmiş olsun. Tedbirlerimizi elden bırakmayalım. Kurallara uyalım. Zorunlu kalmadıkça evlerimizden çıkmayalım. Sosyal mesafemizi koruyalım.”

   Öte yandan Mucur’da ara verilen yol yapımı tekrar başladı. Mucur’da asfaltlama çalışması yapılmadığı için başta öğrenciler olmak üzere vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığı Aktürk sitesi anayol yan yolu ve KYK yurdu yolu Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz’ın girişimleriyle çözüme kavuşmuştu. Korona virüs salgınının etkisiyle ara verilen yol yapımı Başkan Yılmaz'ın girişimleriyle tekrar başladı.  Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, şunları söyledi:

“Kısa zamanda tamamen asfaltlanıp kullanıma açılacak olan yol, öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın toz toprak olmadan çamura bulaşmadan rahatlıkla gidip geleceği bir yol olacak. Herşey daha güzel bir Mucur için.”


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR