Milletvekili Kendirli'nin 3 Aralık Engelliler günü masajı

Milletvekili Kendirli'nin 3 Aralık Engelliler günü masajı

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli; "3 Aralık, Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının ‘tam ve diğer insanlarla eşit ölçüde’ sağlanması amacıyla ‘Uluslararası Engelliler Günü’ olarak kabul etmiştir. Engellilerin sosyal ve ekonomik hayata katılımı gelişmiş toplumların en önemli göstergelerinden birisidir. Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan engellilerimizin toplumla bütünleşmelerinin ve hayatın her alanında aktif rol üstlenmelerinin sağlanması, onlara sunulan hizmetlerin erişilebilir olması temel bir insan hakkıdır.  Bu nedenle engelli vatandaşlarımız toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır. Engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur.
AK Parti iktidarları olarak bizler, engellilerimizin sorunlarına ilişkin her zaman  “yardım” değil, “hak” temelli bir anlayışı benimsedik. Engeli olan vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, engelli kardeşlerimizin toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılmalarını, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak için özveriyle çalışmakla beraber, iktidara geldiğimiz ilk günden bu yana engellilere "pozitif ayrımcılık" ilkesiyle yaklaştık.
Özellikle 2005 yılında çıkardığımız Engelliler Kanunu bu alanda çığır açmıştır. Bu kanunla eğitimden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar engellileri ilgilendiren pek çok iyileştirme gerçekleştirdik. AK Parti olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, milletimizden aldığımız güç ile milletimizin ihtiyaç duyduğu bu alanlarda çalışmalarımıza devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı arttırmasını temenni ediyor, tüm engelli kardeşlerimize mutlu, huzurlu bir hayat diliyorum..."dedi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorHakan ulusan
3.12.2020 09:39:10
Bende bir engeliyim benim isim yok kiraciyim 4 kirami veremdim aydattimi vermdim beni kapiya koyacaklar binada cikracaklar ben napiyim simdi gengliler gunu kutluyoruz birazda onlar ne durumd diye sorsaniz yok günü gelice gengeliler düşünüyoruz ben sizden iş istiyorum yardim deyil ben hakan 0554 116 04 32 bu cep telefonu ulasin sorun ne durumdayim bir

YAZARLAR