Milletvekili Kendirli'den 15 Temmuz Mesajı

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Milletvekili Kendirli açıklanasında şu ifadelere yer verdi:
15 Temmuz’un 4’ncü yılında canını bu toprakların vatan olması uğrunda feda edenleri rahmetle, minnetle anıyorum.
Bundan 4 yıl önce ruhlarını bir şarlatana satan, kendilerine 1 dolar değer biçen hain teröristler Türkiye’nin geleceğine, milletin egemenliğine, millet iradesinin tecelligahına saldırdılar. Ama bu darbeci teröristler, bin yıllardır esaret altına girmemiş Türk milletinin, özgürlüğü ve vatanı için tanka, uçağa çıplak elleriyle karşı koyabilecek cesarete sahip olduğunu hesap etmemişlerdi.

15 Temmuz’da 40 yıldır devletin tüm kurumlarına bir mikrop gibi yerleşen bu hain terör örgütünün tüm planları “söz konusu vatansa ben varım” diyerek bayrağını eline alıp sokaklara dökülen kahraman vatan evlatlarınca bozuldu.

Milletimiz 15 Temmuz’da ülkesinin işgal edilmesine dur demiş, egemenliğinin ve özgürlüğünün kavgasını vererek, küresel vesayet odaklarının piyonu FETÖ’cü teröristleri derdest ederek, adalete teslim etmiştir.

15 Temmuz'da bu milletin kahraman evlatları gövdelerini tanklara siper ederek, kurşunları hiçe sayarak vatan savunmasında yer almış ve darbeye geçit vermemiştir. Ömer Halisdemir gibi şanlı Türk askerleri ve kahraman Türk polisi de darbeci hainlere karşı durmuş ve büyük bir mücadele sergilemiştir.

Bu aziz millet nasıl Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da bu aziz vatanı işgalcilere teslim etmediyse 15 Temmuz'da da darbecilere teslim etmemiştir.
15 Temmuzda Türkiye Büyük Millet Meclisinin Başkanı ve değerli üyeleri de Meclisi açık tutarak darbecilere meydan okumuştur. Meclis o gece ikinci kez gazi olmuştur.

Cumhurun temsilcisi Cumhurbaşkanımız da; 'yurt dışına kaçıp gidecek' diyenleri hüsrana uğratarak, F16'lar göklerdeyken uçağa binen Cumhurbaşkanımız, o gece milletiyle beraber meydanlarda mücadele etmiş ve milletin verdiği yetkiyi darbecilere teslim etmemiştir.

15 Temmuz, vatanı ve milleti için şehitlik şerbetini içen, şanlı Türk Bayrağına hainlerin el sürmesini engelleyen, ülkemizin işgaline direnen kahramanların gecesidir.

FETÖ’cülerin devlet kadrolarından temizlenmesiyle Türkiye, yapay gündemlerle enerjisini boşa harcamaz olmuş ve milletin sorularının çözümüne dair ve hassasiyetlerine göre kararlar almaya başlamıştır.

Bunun son örneği de Sayın Cumhurbaşkanımızın cesareti, kararlılığı ve liderliği ile Ayasofya’nın zincirleri kırılarak ve cami statüsüne kavuşturulmasına yönelik karar olmuştur. Ayasofya özgürlüğüne kavuşturulmuştur. Cumhurbaşkanımız bir kez daha tüm dünyaya tarih, kültür, medeniyet ve siyaset dersi vermiştir. Bu bağlamda Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkür ederiz.

Bir şiirinde Ayasofya’nın garipliğini, “Ayasofya! Ayasofya! Seni bu hale koyan kim? / Seni çırılçıplak soyan kim? /Ayasofya, / Ey muhteşem mabet; Gel etme, / Bizi terk etme! Bizler, Fatih’in torunları, yakında putları devirip, Yine seni camiye çevireceğiz…” dizeleriyle anlatan şair Osman Yüksel Serdengeçti’nin sözünü ettiği Fatih’in torunları işte şimdi görevlerini yaptı, ecdadının ruhunu şad etti.

Bu düşüncelerle 15 Temmuz’da şehit düşen 251 vatandaşımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi de şükranla selamlıyorum.”
YAZARLAR