MHP Merkez İlçe'de devir teslim töreni yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir Merkez İlçe Kongresi'nin tamamlanmasının ardından devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir Merkez İlçe Kongresi'nin tamamlanmasının ardından devir teslim töreni gerçekleştirildi.

MHP Kırşehir İl Binası'nda düzenlenen devir teslimine Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Arif Kılıç, MHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Akdemir, Merkez İlçe Eski Başkanı Celal Türkmen, Yeni Merkez İlçe Merkez Başkanı Ramazan Adalı ve Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Akbayır yerlerini aldı.

Parti Başkanlarının yanı sıra parti üyelerinin ve basın mensuplarının da bulunduğu programda ilk konuşmayı Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Arif Kılıç yaptı.

MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç yaptığı basın mensuplarına yaptığı açıklamada: “Hepinizin bildiği üzere Cumartesi günü merkez ilçe kongremizi bitirdik. 70 yaşında olan Celal Türkmen 51 yıldır bu harekâtın emrinde hizmet etmiş, benimde iki dönem il başkan yardımcılığımı, il başkanlığını, ilçe başkanlığımızı yapmış ve dimdik onuruyla durup bu harekete katkı sağlamıştır.Ben il başkanı olarak, ilçe başkanlarımız olarak,bir bayrak yarışındayız,  bu bayrağı alacağız ve başka arkadaşlarımıza teslim edeceğiz. Bugünde burada Sayın Türkmen’den merkez ilçe başkanlığımızı alan Sayın Adalı’ya, ikisini beraber buluşturarak devir teslim töreni yapıyoruz.Yapılan törende Celal Türkmen’e teşekkür plaketini takdim ediyor, Ramazan Adalı’ya da yapacağı merkez ilçe başkanlığında başarılar diliyorum. Birlikte İl başkanlığımız ve il merkez ilçe başkanlığımız olarak Kırşehir’e ve Ülkücü harekete hizmet etmek için Ramazan Adalı’ ya başarılar diliyorum. Celal Türkmen’e de çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

MHP Merkez İlçe Başkanı Ramazan Adalı ise, “Öncelikli olarak 40 yılı aşkın bir süredir bu teşkilatın içerisinde olan ülkücü harekâta katkı sağlayan, teşkilat ne zaman çağırsa koşarak gelen genel başkanıma hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Bu bir bayrak yarışı, bugün Türkmen başkanım bayrağı bize teslim etti, bizde bu bayrağı aldığımızdan daha yukarılara taşımak için elimizden geleni yapacağız.Ülkücü harekâta katkı sağlamak için canla başla çalışacağız. İnşallah Arif Kılıç Başkanla beraber Kırşehir’de yeni bir açılım yapacağız, birlik ve beraberliği sağlayacağız” dedi.

MHP İlçe Merkez eski Başkanı Celal Türkmen “Adı ayrılık olan her şeyde bir burukluk var, birde sevinç. Burada 50 yılın üzerinde bir hizmetimiz var, bu hizmetimizden, böyle bir ayrılıştan dolayı gurur duyuyorum, bireysel ilişkilerimizden dolayı da hüzünlüyüm.Bu hüznümü bundan önceki devir teslim ve ya görev alışlarımızda hiç karşılaşmadığımız bir manzarayı sizlerle değerlendirdiğim için hüznüm hafifliyor. Biz vedalaşmıyoruz 51 yıldır gururla hizmet ettiğim bir davada hizmet aralığı olarak böyle bir binayı, böyle bir grubu ve böyle bir dava arkadaşlığını son nefesimize kadar sürdüreceğiz. Biz sadece resmi kayıtlarda ayrılıyoruz, daima bir arada olacağız" dedi.

Kırşehir'de bugün hakim olacak parçalı bulutlu hava yerini yarından itibaren yeniden güneşe bırakacak. Geçtiğimiz Perşembe akşamı az da olsa etkili olan yağış ile birlikte serinleyen havalar, Pazartesi günü itibarı ile yeniden sıcak olacak.

Kırşehir'de bugün beklenen en yüksek hava sıcaklığı 28 derece en düşük hava sıcaklığı ise 12 derece düzeyinde olacak. Pazartesi günü ise beklenen en yüksek hava sıcaklığı ise 29 derece olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Osmaniye, Erzincan, Tunceli, Muş, Bingöl, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Kırklareli ve Tekirdağ’ın doğu, Balıkesir’in kuzey, K. Maraş’ın batı, Hatay’ın kuzey kıyı ve Adana’nın kuzey ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop ve Artvin çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin'in kıyı ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Hava sıcaklığının ise kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 7 derece azalarak mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

 

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR