MEVA Ekmek Kırşehirlileri yasak boyunca ekmeksiz bırakmayacak

         Kırşehir’de Ramazan Bayramı süresince uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle vatandaşlar ekmek temini konusunda tereddüt yaşarken bu konuda en önemli çözüm Kırşehir’in yerli firması MEVA Ekmek’ten geldi.

         4 gün sürecek sokağa çıkma yasağı süresince Organize Sanayii Bölgesi Aşıkpaşa Caddesi Güldiken Sok. No:17’de faaliyet gösteren ve Kırşehir’e sağladığı istihdamın yanı sıra ürettiği kaliteli ve hijyenik ekmekleri ile takdir toplayan Kırşehir MEVA Ekmek Fabrikası Kırşehir’deki 14 mahalleyi tek tek dolaşarak Kırşehir halkının ekmek sorununu çözmüş olacak.

         Kırşehir MEVA Ekmek Fabrikası yetkilileri konu ile ilgili olaran Çınar Kırşehir Gazetesi ve Kırşehir Haber365.com’a yaptığı özel açıklamalarda ise şu detayları aktardılar:

 “Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı süresince Koronavirüs (Covid-19) salgınının halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri yönetebilmek adına alınabilecek ek tedbirler 18.05.2020 Pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde değerlendirilmiş; Bilim Kurulunun önerileri ve Koronavirüsle mücadelede edinilen tecrübeler ışığında, Kırşehir’de Ramazan Bayramı arefesine denk gelen 23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verilmiştir. Bu noktada Kırşehir halkının hijyenşk ortamda üretilen ekmeği sağlıklı bir şekilde temini noktasında bizler mahalle mahalle dolaşarak gereken çalışmayı gerçekleştirecek ve vatandaşlarımıza ilk elden temin sağlayacağız. Kırşehirli vatandaşlarımız bu noktada müsterih olsunlar. Kırşehir halkı ekmek konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacak ve bu süreci el birliği ile atlatacağız.”

         Kırşehirli vatandaşlar ise böyle güzel bir çalışmayı hayata geçirdikleri için Kırşehir’in tanınan firması MEVA Ekmek Fabrikası yetkililerine ve çalışanlarına teşekkürlerini sundular. Bizlerde Çınar Haber Merkezi olarak Meva Ekmeğe bu güzel davranışı için teşekkür ederiz.

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR