Mehmet Örs, ‘Çınar Kırşehir’e konuştu

Beklenen Kırşehir Bu

Bu Kırşehir Belediyespor daha enerjik daha dinamik, istekli ve organize.

İki maçtır önemli maçlarda puan kaybı yaşayan ve üzerine oynadığı kötü futbol sonunda herkeste hayal kırıklığı yaşatan Kırşehir Belediyespor, Bodrumspor maçında gerçek kimliğine kavuşurken oynadığı güzel futbolla da gözlerimizin pasını sildi.

Kırşehir Belediyespor maçından başından sonuna kadar oyunu domine ederek rakibine adeta nefes aldırmadığı gibi rakip kalede çok önemli pozisyonlarda buldu.

Önemli eksiklerine rağmen maça baskılı başlayan yeşil beyazlı ekip oyunun mutlak hakimiydi...

Kontrol tamamen Kırşehir Belediyespor’daydı…

Topu kaybettiklerinde de iyi pres yapıp hemen geri kazandılar. İlk defa gol yollarında istenilenler yapıldı.

İki maçın aksine bu maçta Kırşehir Belediyespor gol yollarında istenilenleri yaptı diyebiliriz.

Bunun sonucunda sahadan da 3 gollü bet bir galibiyetle ayrıldı zaten.

Bodrumspor son haftaların formda takımlarından birisiydi ve bu maç gerçekten Kırşehir Belediyespor anlamında bıçak sırtı olan bir karşılaşmaydı. Ama Kırşehir Belediyespor maça tam olarak istediği gibi bir başlangıç yapınca işler tamamen yeşil-beyazlı ekibin istediği gibi gitmeye başladı.

Rakibine maçın başından sonuna kadar nefes aldırmayan bir pres ve oyun anlayışıyla hem rakibine oyun kurdurmazken hem de rakibinin kendi sahasında topla beraber çıkarken hata yapmasına sebebiyet vermiş oldu.

Bunun meyvelerini de ilk yarı da almış oldu yeşil-beyazlı ekip ve forvet oyuncusu Üstün Bilgi’nin iki golüyle ilk devre bitmeden oyun da olduğu gibi skor anlamında da 2-0 gibi net bir şekilde skorda da üstünlüğü eline almış oldu.

İkinci yarıda da bu oyununu devam ettiren Kırşehir Belediyespor bir gol daha bularak 3 gollü net bir galibiyet alıp hem zirve yarışında daha fazla geriye düşmemiş oldu hem de iki maçta kaybedilen puanlar yüzünden bozulan moraller yerine gelmiş oldu.

Ama bu galibiyet her şeyin yoluna girdiği anlamına da kimse kapılmasın.

Haftaya Sivas Belediyespor karşısında sahasında alınacak kötü bir sonuç yine aynı senaryolar ve aynı çanların tekrar çalmasına neden olur.

Bu galibiyeti futbolcuların ve teknik ekibin yarından itibaren unutarak sonraki maça konsantre olmaları ve ayakları daha sağlam yere basarak ilerlemeleri gerekiyor.

Çünkü bu lig en ufak bir hatayı daha götürmez o hatalar bir bakmışsın senin elinden şampiyonluğu alıp götürmüş olur. Kırşehir Belediyespor’a, Sivas karşısında yürekten başarılar dilerim.

(Mehmet ÖRS)

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR