Küçük yüreklerden büyük destek

Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir İlk ve Ortaokulu öğrencileri okul bahçesinde gerçekleştirdikleri destek kareografisi ile büyük alkış topladı.

    Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir İlk ve Ortaokulu öğrencileri okul bahçesinde gerçekleştirdikleri destek kareografisi ile büyük alkış topladı. 
    Kırşehir Merkez'de eğitim öğretim veren yöneticileri ve eğitim kadrosu ile Kırşehir'in en takdir toplayan okullarından bir tanesi olan Kırşehir Şehit Ömer Halisdemir öğrencileri geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri etkinlik ile Mehmetçiklerimize destek verdiler. Öğrenciler okul bahçesinde biraraya gelerek öğretmenlerinin direktifleri ile vatanımız ve bayrağımız için canını ortaya koyan askerlerimize selam gönderdiler. Konu ile ilgili olarak açıklamalar yapan veliler okul yöneticilerine göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ederken bu kareografinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiler. 
    Okul Müdürü Özgür Kurudal ise yaptığı açıklamada " Okulumuz tarafından öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin de desteği ile Mehmetçiklerimizin yanında olmak, onlara selamlarımızı, dualarımızı ve desteklerimizi göndermek amacıyla böyle bir etkinlik yapıldı, desteğimizle, gayretimizle ve dualarımızla her zaman Mehmetçiğimizin yanındayız ve de devletimizin, milletimizin bütünlüğü için yanında olmaya devam edeceğiz" dedi. Oluşturulan kareografi büyük beğeni topladı. 
    Öte yandan Kırşehir’de ilkokul öğrencileri, okullarındaki gösteride “TSK” koreografisi oluşturup şehitliği ziyaret ederek, Bahar Kalkanı Harekatı’na destek verdi. Hüsnü Özyeğin İlkokulu 2. sınıf öğrencileri, okul bahçesinde “TSK” koreografisi oluşturduktan sonra öğretmenleri ve okul idarecileri eşliğinde, Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne geldi. Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan ve dernek yöneticilerinin de eşlik ettiği ziyarette büyük boyutlu Türk bayrağı açan minik öğrenciler, şehitlerin kabirlerine karanfil bırakarak dua okudu. Şehitlik çıkışında ellerinde Türk bayraklarıyla “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Her Türk asker doğar” sloganı atan öğrenciler, duygulu anlar yaşadı. Sınıf öğretmeni Mehmet Türkmen, vatan uğruna canlarını fedan eden şehitlerin milli mücadele ruhunu çocuklara aşılamayı amaçladıklarını belirterek, “Milli mücadele, Türk milletinin ve ordusunun vazgeçilmez bir mücadelesidir. Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de tehlikelere karşı milli mücadelemizi sürdürüyoruz. Milletimiz ve ordumuz, her türlü sorun ve sıkıntının üstesinden gelecektir. Biz de çocuklarımıza bu bilinci aşılamaya çalışıyoruz.” dedi.
    Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan da öğrencilere milli mücadelenin ruhunu yerinde aşılamak için ziyarete öncülük eden okul yöneticilerine teşekkür etti. Kılıçaslan, “Bizlere bu günleri sağlayan ve bu uğurda hayatını feda eden şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyoruz. Şehitlerimiz sayesinde bugün vatanımızda hür ve bağımsız yaşamaktayız. Öğrencilerimiz de İdlib şehitlerimizin anısına şehitliğimizi ziyarete geldi.” diye konuştu.
    Kırşehir’in Mucur ve Kaman ilçelerinde, Bahar Kalkanı Harekatına destek yürüyüşleri gerçekleştirildi. Mucur Meslek Yüksekokulu önünde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan gençler, Öğretmenevine kadar yürüdü. Gençlerin “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” şeklinde slogan attığı yürüyüşün sonunda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu, Mehmetçik için Fetih Suresi okundu. Yürüyüşe Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz ve daire müdürleri de eşlik etti. Kaman ilçesinde de kamyoncular Şehitlere Saygı ve Bahar Kalkanı Harekatı’na destek yürüyüşü gerçekleştirdi. Ellerinde Türk bayraklarıyla Buğday Pazarı bölgesinden Kaman İlçe Jandarma Komutanlığı önüne kadar yürüyen kamyoncular, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Mehmetçik için dua etttiler. 
    Kırşehir Aile, Çalıma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Fatma Bacı Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü; İdlib şehitlerimizi anmak ve Bahar Kalkanı Harekatına destek için kuruluş bahçesinde koruma altında bulunan çocuklar, kuruluş personeller ve idareciler toplanarak Türk Bayrağı ve ‘TSK’ yazılı kareografi oluşturuldu. 
    Yine Kırşehir Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri İdlib'de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan askerlere saygı ve Bahar Kalkanı Harekatı'na katılan Mehmetçiğe destek amacıyla okul önünde bayraklar açıp Saygı Duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı okudular. Bayrak şiiri okundu. Okul müdürü Türker Çetin tarafından yapılan açıklamada: “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle Mehmetçiğin yanında olmak, onlara selamlarımızı, dualarımızı ve desteklerimizi göndermek amacıyla böyle bir etkinlik yapıldı, desteğimizle, gayretimizle ve dualarımızla her zaman Mehmetçiğimizin yanındayız ve de devletimizin, milletimizin bütünlüğü için yanında olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Bahar Kalkanı Harekatı'na destek veren öğrencilerin Türk bayrakları ile oluşturduğu görsel büyük beğeni ve takdir topladı.
YAZARLAR