Kitabımı Okuyorum Oyuna Kop’uyorum

Zernişan Vakkas Yaşar İlkokulu’nun yapmış olduğu proje başvurusu kabul görerek 6 Kasım 2019 tarihinde imzalanan protokol ile proje çalışmalarına başlanmıştı.

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın 2019 KOP Okuyor Projesi teklif çağrısı üzerine BİST Zernişan Vakkas Yaşar İlkokulu’nun yapmış olduğu proje başvurusu kabul görerek 6 Kasım 2019 tarihinde imzalanan protokol ile proje çalışmalarına başlanmıştı. Aradan geçen 15 aylık bir çalışmanın ardından okul bünyesinde bulunan kütüphane zenginleştirilirken öğrenci ve velilerin sosyal aktivitelere katılabileceği, yeteneklerini geliştirebilecekleri oyun alanı, okuma salonu ve atölyeler hazırlandı.

Okul Müdürü Naci Sargın; "Okulumuzda bulunan mevcut kütüphanemiz yeterli seviyede değildi. Bu projede öncelikli hedefimiz,hedef kitlemizdeki her yaş grubuna hitap edebilecek,severek okuyabilecekleri kitaplarla zenginleşmiş bir kütüphane oluşturarakokuma kültürünüarttırmaktı. Projemizde kitap okumayı sevdirmek ve aynı zamanda hedef kitlemizin sosyal ve fiziksel becerilerini de geliştirmek amacıyla Kop Özel Oyun Alanı, KOP Okuma Salonu, KOP Resim Atölyesi ve KOP Müzik Atölyeleri kurulmuştur.  Okullarımızın yüz yüze eğitme başlamasıyla birlikte öğrencilerimizin ve velilerimizin kullanımına açılacaktır" dedi.

KOP ÖZEL OYUN ALANI

Projenin tamamlanmasının ardından Çınar Kırşehir Haber Merkezi'ne özel açıklamalarda bulunan okuy yetkilileri; "Projemize adını veren Kitabımı Okuyorum Oyuna KOP’uyorumfaaliyetimizde öğrencilerimiz, ‘’Benim Kütüphanem ‘’üyelik kartlarıyla kütüphanemizden kitap okudukça ödül olarak KOP Özel Oyun alanında oyun oynama hakkı kazanacaklar. Bu sayede öğrencilerimiz hem severek kitap okuyacaklar hemde eğlenerek fiziksel gelişimlerini tamamlamış olacaklar.

KOP MÜZİK ATÖLYESİ / KOP RESİM ATÖLYESİ

Projemiz kapsamında okulumuzun bodrum katında bulunan 45 m2 lik 2 dersliği KOP Müzik Atölyesi ve KOP Resim Atölyesi olarak tasarladık.Bu sayede öğrencilerimiz müzik ve görsel sanatlar dersini bu atölyelerde işleyecekler ve becerilerini geliştirecekler.Aynı zamanda proje ortağımız olan Kırşehir Halk Eğitim Merkezi ile yapacağımız iş birliği sayesindeaçılacak olan müzik ve resim kurslarına öğrencilerimizin ve velilerimizinkatılımını sağlayarak ilgileri yönünde gelişmelerini amaçlamaktayız.Benim Kütüphanem üyelik kartına sahip olan ve Kütüphanemizden düzenli kitap okuyan tüm üyelerimiz müzik ve resim atölyelerimizden faydalanabilecektir.Bu sayede öğrencilerimiz aynı zamanda kütüphane ve kitaplarla da iç içe olacaklardır.

KOP OKUMA SALONU

Kop Özel Oyun Alanı yanında KOP Okuma Salonu oluşturularak özellikle küçük çocuğu olup da kitap okumaya fırsat bulamamaktan şikayet eden annelerimiz ve velilerimiz için KOP Okuma Salonunda ebeveynlere yönelik kitapların bulunduğu bir alan oluşturuldu. Velilerimiz KOP Özel Oyun Alanının uygun olan saatlerinde küçük çocukları ile beraber gelerek,kendisi kitabını okurken,çocuğu da güvenli bir şekilde KOP Özel Oyun Alanında oyununu oynayabilecek" şeklinde bilgiler aktardılar.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR