Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri Toplantısı yapıldı

İhtiyaç duyulan konular hakkında gerekli koordinasyonun sağlanması amacıyla Mucur'da "kış mevsimi trafik tedbirleri" toplantısı yapıldı.

Karayollarında trafik güvenliğini temin etmek ve trafik kazalarının meydana gelmesini engellemek amacıyla kış döneminde mevsim şartlarının ağır geçmesi göz önüne alınarak, bölgemizde ihtiyaç duyulan konular hakkında gerekli koordinasyonun sağlanması amacıyla Mucur'da "kış mevsimi trafik tedbirleri" toplantısı yapıldı.

Kaymakam Faruk Erdem’in başkanlık ettiği toplantıya; Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz ve ilgili kurum müdürleri katıldı. Kaymakam Erdem, yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla ilçemizde karla mücadele, kış mevsimi ve trafik tedbirleriyle alakalı alınması gereken önlemleri değerlendirmek amacıyla toplantı düzenlediklerini belirterek şunları söyledi: “Tüm kurumlarımız koordineli bir şekilde çalışacaktır. Kar yağışı dolayısıyla yollarda, trafik akışında ve yaşam alanlarında yardıma ihtiyacı olabilecek her vatandaşımıza en kısa sürede ulaşmamız oldukça önemli. Yolda mahsur kalan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayarak, gidecekleri yerlere gitmelerini sağlamak bizim görevimiz. Bunun yanında taşımalı okul servis araçları ile evde bakım hizmeti gören ve diyaliz hastası olan vatandaşlarımızın ulaşımı ile ilgili de gerekli tedbirler alınıyor. Kış lastiği uygulaması ve diğer konularda gerekli denetimler devam edecek. Tüm arkadaşlarımıza kolaylık diliyorum."

Öte yandan 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı” Mucur'da Kaymakam Faruk Erdem, Belediye Başkan Vekili Ömer Aydemir, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Enes Görmez ve ilgili kurum amirlerinin katılımı ile Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıda kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacı ile kurumlar arasında koordinasyonun sağlanması ve önümüzdeki dönem yapılacak faaliyetler görüşüldü. 25 Kasım tarihinin Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olması nedeniyle, ilçemiz çarşı içinde kurulan stantta Kadına Yönelik Şiddet ve KADES programıyla ilgili görevli personelce vatandaşlara bilgilendirme yapıldı.

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR