Kırşehirli gençler, yüzme sporunu seviyor

Kırşehirli gençler, yüzme sporunu seviyor

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün yarı olimpik havuzunda başlayan kurslarda çocuklar hem eğleniyor hem de geleceğe kulaç atıyorlar.

Spor Okullarının başlamasıyla yüzme sporu Kırşehir’de büyük bir ilgi görüyor. Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün yarı olimpik havuzunda başlayan kurslarda çocuklar hem eğleniyor hem de geleceğe kulaç atıyorlar.

Uzman hoca eşliğinde verilen yüzme kurslarında velilerde oldukça memnun. Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yüzme hocalarından, Recep Musa Çapkur ve Dilar Kılıç tarafından eğitim veriliyor.

Yüzme kursuna yoğun talep olduğunu belirten Antrenör Recep Musa Çapkur ve Dilar Kılıç, “Spor okullarında yüzme kursuna çok yoğun talepler var. Gerçekten ülke olarak sıkıntılı günler geçirdiğimiz şu günlerde yüzme sporuna olan ilgi bizleri her geçen gün memnun ediyor. Dünya genelinde etkili olan Covid19 virüsü nedeniyle ara verilen derslere tekrar devam ediyoruz. Sporcularımızı sosyal mesafe kurallarına uyarak, kademeli olarak suya aldık. Gelen sporcuları gruplara ayırarak, 10'ar gruplar halinde suya alıyoruz. Gelen sporcularımızı belli günlerde ve belli saat aralıklarında suya almaya çalışıyoruz. Şuana kadar yüzlerce öğrenci kayıt yaptırarak Kırşehir’de yüzmeye ne kadar önem verildiğini göstermekte. Kırşehir’e hizmet veren böyle bir tesisin kıymetini bilmemiz lazım. Yüzme bilmeyenler gelip burada uzman eğitmenler tarafından eğitim alarak yüzme öğreniyorlar. İlginin yoğun olması bizleri de çok mutlu ediyor, tabi ilgi yoğun olunca hepsine bir arada eğitim veremiyoruz. Günde 6 seans halinde eğitim vererek hem bir şeyler öğretmiş oluyoruz hemde çocuklar eğlenerek yüzme öğreniyorlar. Tesisimizde her yaşa uygun yüzme parkurları olup, su sıcaklığı standart 77 derecedir. Tesisimiz her idman sonrası dezenfekte edilerek bir sonraki güne hazır hale geliyor. Velilerimiz, evlatlarını buraya gönül rahatlığı ile gönderebilirler. Bizlere böyle bir imkan sunarak Kırşehir gençliğine vermiş olduğu desteklerden dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Numan Nafiz Şahin’e çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

(HABER: SALİH HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR