Kırşehir'e Sosyal Medyadan Büyük İlgi!

Sosyal medya üzerinde oluşan Eski Kırşehir Fotoğrafları Grubu'nun üye sayısının 28 bini geçtiği bildirildi.

Sosyal medya üzerinde oluşan Eski Kırşehir Fotoğrafları Grubu'nun üye sayısının 28 bini geçtiği bildirildi.

         Eski Kırşehir Fotoğrafları isimli grubun müstear isim altında herkesin katıldığı anonim bir çalışma olduğunu belirten Grup Sorumlusu Ahmet Yeniyapan, "Amacımız açık kaynaklarda çok sınırlı sayıda bulunan Kırşehir'in eski haliyle ilgili görsellerin, hikayelerin, anıların buradaki paylaşımlarla sayısını çoğaltmaktır. Hepimiz hoşça vakit geçirirken anılardaki Kırşehir, Kırşehirliler ve yaşamıyla ilgili bir referans kaynağı oluşturabilir miyiz bunu deniyoruz. Çok kısa sürede büyüklerimizin destek, beğeni ve paylaşımlarıyla anılar, fotoğraflar, hikayeler, Kırşehir'in eski haliyle, insanlarıyla ilgili bilgiler son derece seviyeli şekilde paylaşılmaya devam ediyoruz. Hepimizde samimi duygularla ve heyecanla keyif alarak takip ediyoruz" dedi.

         Ahmet Yeniyapan açıklamasında şunları kaydetti: "Hep birlikte sahibi olduğumuz ve samimi ilgi ve desteklerinizi esirgemediğiniz grubumuzun üye sayısı 29 bine yaklaştı. Grubumuzda amatörce tamamen halisane duygu ve heyecanlarla siyaset, ticaret, hamaset ve başkalarını rencide edecek konularda yorum ve tartışmalara girmeden Kırşehir’in bir çok konuda çok farklı düşünceleri olan çok farklı insanları, Eski Kırşehir Günleri ve anıları gibi hepsinin de gönül telini titreten ortak bir duygusal paylaşım platformunda son derece seviyeli ve nazik paylaşımlar yapıyorlar ve çok mutlular. Bu çalışma müstear isim altında ortak ve anonim hepinizin katkılarıyla yürüyor. Bu sıcak atmosferi de adeta cam bir fanusta koruyorlar ve çatlamaması için ellerinden gelen itinayı gösteriyorlar. Buradan şunu bir defa daha anladık ki kim ne derse desin, insanlar ne kadar faklı düşünce ve kültür farklılıklarına sahip olurlarsa olsunlar, doğup yetiştikleri topraklar, önce memleket sonra vatan temelinde en ortak, tartışmasız ve doğal yaşadıkları bir duygu ve elbirliğiyle itina gösterdikleri bir olgu. Tüm bu sebeplerden öncede söylediğimiz gibi kendiliğinden doğal cazibesinde akan seviyeli bir paylaşım kanalı oluşturdunuz. Çalışma sonucunda da ilk baştaki muradımız olan eski Kırşehir’e dair güzel bir görsel arşivi inşallah oluşturabileceğiz. Tek ricamız bu halisane heyecanımızın basit istismarlarla incitilmemesi. Olmazsa olmazımız azami nezaket ve paylaşım seviyemiz. Grup çalışmamızın ilk günlerinden beri birlikte yürüdüğümüz ilgi destek ve önerilerini esirgemeyen herkese teşekkürler."

         Bir başka grup ve sitelerin reklamını yapan standart davet mesajları, paylaşımlarda ticari reklam algısı oluşturacak mesajların gönderilmeyeceğini umuyoruz. Başkalarında kırgınlık yaratabilecek şekilde siyasi tercihlere, parti isimlerine, yaşam tarzlarına, inançlara vb herkese göre farklı anlamlar taşıyan değerlere dönük mesajlara yer vermeyeceğiz. Grubumuzda paylaşmanızı asla istemiyoruz. Bu tür mesajları paylaşımda kabul etmememizi anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

         Takip ettiğiniz üzere hepimiz büyük bir heyecanla eski Kırşehir'e dönüveriyoruz. Hepiniz geçmişteki Kırşehir'le ilgili olmak üzere bu çalışmanın içinde serbestçe paylaşımda bulunabilirsiniz sizler arasındaki anılarla ilgili konuşmalar bile bize çok ipuçları veriyor eskiyle ilgili. Herkese tekrar teşekkür ediyoruz."

         Eski Kırşehir Fotoğrafları isimli grup, Kırşehir'in unutulmaz bozlak üstadı neşet Ertaş'ı da unutmadı. Neşet Ertaş'ın aramızdan ayrılışının dokuzuncu yılında yapılan paylaşım ise şu şekilde: " Kalpten kalbe giden gizli yolu, bozulmamış Anadolu şivesinin tatlılığını, uğrun uğrun kaş altından bakışın nasıl da can telef edebileceğini, en oynak havalarda bile derin bir hüzün olabileceğini sadece Kırşehirliler değil tüm ülke onun türküleriyle öğrenmişti demişti bir gazeteci... Allah'tan rahmet diliyoruz Kırşehir'in, Orta Anadolu'nun ve Türkiye'nin gururu büyük ustaya...Bir ölüm yıldönümünde daha sevgiyle, saygıyla anıyoruz."


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR