Kırşehir'de tek isim oldu!

Kırşehir'de ilk olarak hobi amacıyla arıcılığa başlayan Hamza Kahraman sağlık açısından yüzlerce faydası olan arı sütü üretiminde tek isim oldu.

              Kırşehir'de ilk olarak hobi amacıyla arıcılığa başlayan Hamza Kahraman sağlık açısından yüzlerce faydası olan arı sütü üretiminde tek isim oldu. Kanserle mücadele başta olmak üzere sağlıkta faydası saymakla bitmeyen arı sütü üretiminde talepleri karşılamakta güçlük çeken Kahraman Çınar Haber Merkezi ne yaptığı açıklamada bu zorlu ancak bir o kadar keyifli hikayesine ilişkin detaylar aktardı. "Kısa zaman içerisinde taleplerinde artması ile  arı ürünleri (Bal - Polen - Propolis) üretiminde belirli bir seviyeye geldi. Bu süreçte Kırşehir de arı sütü üretiminin olmadığını fark eden genç girişimci Mucizevi bir ürün olan arı sütü Kırşehir de neden üretilmesin diyerek kolları sıvadı. Gelen yoğun siparişler nedeniyle üretim hacmini de büyüten genç girişimci Kırşehir'de tek isim Hamza Kahraman'ın ürettiği ve siparişlerde yetişmeye çalıştığı arı sütünün faydaları;

ARI SÜTÜNÜN İSPATLANMIŞ FAYDALARI - Kanserle mücadelede bütün dünya ile birlikte ülkemizde de yaygın olarak arı sütü kullanılmaktadır. Yapılan son çalışmalara göre arı sütü kürünün, kanserli hücrenin büyümesini yavaşlattığı ve kanser riski bulunan hastalarda kanser oluşumunu engellediği tespit edilmiştir. Uzmanlara göre yılda en az bir defa arı sütü kürü uygulamak kansere yakalanma riskini ciddi oranda azaltıyor.

HASTALIKLARI ÖNLÜYOR - Arı sütü kürü ile bağışıklık sisteminin güçlendiği, bünyedeki bakteri ve mikropları yok ettiği, hatta oluşumunu engellediği kaydedilmiş. MS gibi çok ciddi hastalıklarda bile propolis ile birlikte çok iyi sonuçlar alındığı belirtilmiştir.

KISIRLIK - Kısırlık sorunu olan çiftler üzerinde yapılan çalışmalarda arı sütünün hücre yenileyici özelliği ile erkekte sperm sayısını artırdığı, damar yapısını güçlendirdiği, hormonal yapıyı düzenleyerek erkekten kaynaklanan sorunlarda çocuk sahibi olmayı kolaylaştırdığı, bayanlarda da rahimden kaynaklanan sıkıntıları giderip çiftlerin çocuk sahibi olmalarına yardımcı olduğu tespit edilmiştir. Ülkemizde de kısırlık tedavisinde sıkça başvurulan bir üründür. Özellikle bay – bayan birlikte kullanımı ile çok daha erken sonuçlar verdiği bilinmektedir.

KALP İÇİN FAYDASI - Kalp ve damar sistemini desteklediği gözlenmiştir. Arı sütünün özellikle damar tıkanıklığını kolaylıkla giderdiği, kan akışını düzenlediği tespit edilmiştir. Kolesterole iyi geldiği gözlenmiştir.

DOĞAL İNSÜLÜN - Tansiyon hastaları üzerinde yapılan çalışmalarda tansiyonu dengelediği rapor edilmiştir. - Diyabet hastalarına verilen arı sütü kürü ile bu hastalarda çok ciddi iyileşme gözlemlenmiştir. Arı sütünün doğal bir insülin gibi kandaki şekeri yakarak enerjiye dönüştürdüğü ve insülin ihtiyacını azalttığı tespit edilmiştir.

BALGAM SÖKTÜRÜCÜ -Arı sütü üst solunum yolu rahatsızlıklarına çok iyi gelmektedir. Astım, bronşit ve nefes darlığı çeken hastaları tedavi ettiği, akciğeri temizleyip balgamı söktürdüğü bilinmektedir.

ÇOCUKLARDAKİ ETKİSİ -Özellikle çocuk gelişiminde, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bütün besinleri barındırdığı için çok yararlıdır. Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini hızlandırır. Kas ve kemik gelişimlerini destekler.

ARI SÜTÜ NASIL TÜKETİLİR? Arı sütü saf olarak kullanılacağı gibi su, pekmez veya sütte çözülerek de tüketilebilir. En yaygın olan balla karıştırılarak tüketilmesidir. Bal hem biraz ekşi olan arı sütünün daha rahat alınmasına yardımcı olduğu gibi koruyucu özelliğiyle arı sütünün bozulmasını önler. ARI SÜTÜ NE KADAR ALINMALI? Arı sütü saf olarak alınacaksa dilaltından alınmalıdır. Bir ölçek arı sütü dilaltına alınıp yutulmadan beklenir 20-30 saniye içerisinde dilaltındaki kılcal damarlar vasıtasıyla hemen emilir ve sindirilir. Arı sütünün dozajı konusunda kulaktan duyma bazı bilgilerin gerçekçi olmadığını belirtmekte yarar var."

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorMustafa Dulkadir
16.04.2020 00:10:02
Harikasın kardeşim başarının devamını dilerim. İnşallah bu faaliyetini gelistirmen için kurum ve kuruluşlar maddi ve manevî yönden destek verir.

YAZARLAR