Kırşehir’de TDV Kurban Bağış Standları Açıldı

Kırşehir İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi iş birliğinde Kırşehir'indeğişik noktalarında Türkiye Diyanet Vakfı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve Bağış Standları açıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşların kurban bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla vekâletle kurban kesim organizasyonu düzenliyor.
Bu kapsamda Kırşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir şubesi, vatandaşları vekâlet yoluyla kurban bağışı konusunda bilgilendirmek ve kurban bağışlarını kabul etmek amacıyla ilimizde vatandaşların yoğun bir şekilde bulundukları caddelere ve meydanlara "Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve Bağış Standları" açtı.
Açılan bu standları ziyaret eden İl Müftüsü Mehmet Yaman,” 2020 yılı Vekâletle Kurban Kesim çalışmalarımıza başlıyoruz. İl Müftülüğümüz tarafından hazırladığımız afişlerle birlikte şehrimizin değişik noktalarına stantlar kurduk. Buradaki stantlarda vatandaşlarımıza Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından organize edilen Vekâletle Kurban Organizasyonu hakkında bilgiler vererek onların bağışlarını kabul edeceğiz. Kabul edilen kurbanları inşallah dünyanın dört bir tarafında bulunan mazlum, mağdur insanlara ulaştırmaya gayret göstereceğiz." dedi.
YAZARLAR