Kırşehir’de Sağlıklı Beslenme Danışma Hattı kuruldu

  Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, koronavirüs salgını ile mücadelede vatandaşların sağlıklı beslenme ve bağışıklık sistemini güçlü tutacak besinler hakkında bilgi alabilmesi amacıyla Sağlıklı Beslenme Danışma Hattı kuruldu. Kırşehir’de Koronavirüs salgını nedeniyle kendilerini evlerinde izole eden vatandaşların hareketsizlik ve yüksek enerjili besinleri tüketmesine karşın; obezitenin önüne geçmek, yeterli ve dengeli beslenmeyi teşvik etmek amacıyla Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, vatandaşlara yönelik Sağlıklı Beslenme Danışma Hattı'nı hizmete sunuldu. Diyetisyenlerin görev yaptığı hattı arayan vatandaşlara gerekli danışmanlık hizmeti veriliyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kırşehir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali Bulut, şunları söyledi:

   "Evlerde kalınan süreçte toplumda obezitenin artması ve obeziteye bağlı kronik hastalıkların gündeme gelmesi muhtemeldir. Bunun önüne geçebilmek için toplumda sağlıklı beslenme bilinci ve farkındalığı oluşturmak, sağlıklı beslenme konusunda danışmanlık ve bilgilendirme hizmeti vermek amacı ile Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğümüzce 'Sağlıklı Beslenme Danışma Hattı' oluşturuldu" dedi.

  Sağlıklı Beslenme Danışma Hattı'nın  Salı ve Cuma günleri 08:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vereceği bilgisini veren Kırşehir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali Bulut, vatandaşların (0386) 213 46 52  numaralı hattı arayarak, görevli diyetisyenlerden detaylı bilgiler alabileceğini vurguladı


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR