Kırşehir'de neler değişti neler!

    Tüm Dünya'da olduğu gibi ülkemizde koronavirüs salgınıyla baş etmeye çalışıyor. 

    Tüm Dünya'da olduğu gibi ülkemizde koronavirüs salgınıyla baş etmeye çalışıyor. 
    COVID - 19 salgını ile hayata bakış açımızın değiştiği kesin; salgın süresince yaşadıklarımız ve edindiğimiz alışkanlıklar bundan sonraki hayatımızı değiştirecek etkiler bırakabilir. Birkaç ay önce bir virüsün günlük hayatımızı bu kadar farklılaştıracağını büyük ihtimalle çoğumuz tahmin etmiyorduk. Kırşehir'de koronavirüs öncesi sokaklar cıvıl cıvılken şimdi sadece zorunlu sebeplerden dolayı insanlar sokaklara adım atıyor.
    Koronavirüsün hayatımıza etkileri maskesiz nefes alamaz her zaman dışarı çıkamamak sosyal yaşantımızın kısıtlamaları fazlasıyla zor oldu. Kırşehir'de bilinçli vatandaşlar virüsün daha fazla yayılmaması için mecburi sebepler olmadığı sürece evde kalmaya devam ettiklerinden dolayı virüs sayısında büyük bir artış olmadı. 
    Kırşehir'de, koronavirüs tedbiri kapsamında 'evde kalın' çağrısının dikkate alınmasıyla insan trafiğinde azalma gözlendi. Normal zamanlarda Kırşehir'de insan trafiğinin en fazla olduğu bölgelerden Cacabey Meydanı'nda insan olmaması dikkati çekti.
     Toplu ulaşım araçları ve zorunlu olarak dışarı çıkanların yer aldığı caddelerdeki trafik yok denilecek kadar azaldı. Önceden çekilen fotoğrafta Cacabey Meydanı'nda yoğunluk varken, koronavirüs tedbirleri kapsamında çekilen fotoğrafta ise az sayıda insan yer aldı. Koronavirüs tedbiri öncesinde mesai bitişi, öğrencilerin eve gidişi gibi araç yoğunluğunun fazla olduğu saat 17.00'da trafik kilitlenmiş durumda iken, evde kalın çağrısının ardından aynı saatte az sayıda aracın rahatlıkla ilerlediği gözlendi.
Kırşehir'de Corona virüsü önlemleri kapsamında vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı başladı. Kırşehir'de vatandaşlar ücretsiz maskeler eczanelerden TC kimlik numarası, telefon numarası ve SMS kodu vererek alınabiliyor. 10 gün için 5 adet alınabilecek ücretsiz maskelerde kısa mesaj kodunun nasıl alınacağı ise merak konusu. 
    Kırşehir'de koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmayan vatandaşlar hijyen kurallarına da dikkat ediyor. Son günlerde dezenfektan satışlarının da arttığı Kırşehir'de cadde ve sokaklar bomboş kaldı. 
    Adeta sessizliğe bürünen Şirin Kırşehir bu zorlu günlerin biran önce geçmesini bekliyor. Ramazan Ayı nedeniyle de Kırşehir'de özellikle marketlerde aşırı yoğunlukların oluşmadığı gözlerden kaçmazken vatandaşlar eczanelerden maske almaya başladılar.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR