Kırşehir Valiliği uyardı hava sıcaklıkları düşecek

     Kırşehir Valiliği resmi internet sitesi üzerinden hava sıcaklıklarının düşeceğini belirterek açıklama yaptı. Kırşehir Valiliği resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

     “Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalması Bekleniyor. Karadeniz üzerinden ülkemizi etkilemesi beklenen serin ve yağışlı sistemle birlikte hava sıcaklıklarının salı gününden itibaren kuzey kesimlerden başlayarak azalacağı ve hafta boyunca yurdumuzun kuzey ve iç kesimlerinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

    Yağışlı sistemin ilimizde hafta sonuna kadar etkisini göstermesi, 22 Nisan Çarşamba günü yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur şeklinde görülmesi ve hafta sonunda bölgemizi terk etmesi bekleniyor. Ülkemizi etkileyen sistemle birlikte görülmesi beklenen, sıcaklık değişimi ve yer yer görülecek kuvvetli yağışların oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, yayımlanacak olan meteorolojik uyarı ve raporların takip edilmesi önem arz etmektedir.”


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR