Kırşehir İl Müftülüğü çalışmalarını sürdürüyor

Kırşehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Kırşehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak yapılan çalışmalar hakkında Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ Geleceğimizi inşa edecek gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı, medeniyet perspektifine sahip bir şekilde yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızca muhtelif çalışma programları ve hizmetler yürütülmektedir. Kırşehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak Ramazan ayı boyunca Kur’an-ı Kerim ve mealiyle hemhal olan gençlerimize kitap hediye ederek onların gönüllerini kazandık. Bir diğer çalışmamız ise; Kırşehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak  gençlere ; ”Pandemi süreci sizde nasıl bir farkındalık oluşturdu” sorusunu sorduk, bununla ilgili olarak gençlerimizin verdikleri cevapları bir video olarak hazırlayıp sosyal medyadan paylaştık . Yaptığımız bu güzel çalışmalar neticesinde olumlu yorumlar aldık. Kırşehir İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak yaptığımız diğer faaliyetler şu şekildedir;  “ Gençlik koordinatörlüğü olarak bütün ilçelerimizde ilçe müftülükleri bünyesinde erkek ve kadın gençlik koordinatörlüğü birimlerimizi oluşturup gençlere yönelik dini, milli, sosyal ve kültürel çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Bu bağlamda Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği KYK öğrenci yurtlarında görevlendirilen personellerimiz ile  manevi rehberlik hizmeti verilerek üniversite gençliğimizin dini, milli, ailevi vb. alanlarda sorularına cevaplar, sorunlarına çözümler bulunarak onlara dini danışmanlık ve rehberlik yapılmaktadır. Bu bağlamda, dini, tarihi, kültürel geziler, piknik, yarışma, aylık olarak sabah namazı buluşmaları vb. etkinlikler düzenlenmektedir. Ahi Evran Üniversitesi gençliğine yönelik olarak yıl boyunca gençlik merkezimizde tefsir okumaları, hadis okumaları, adab-ı muaşeret, aile ile ilgili sık sorulan sorular,  Arapça metin okumaları,  siyer, vb. birçok alanda seminerler düzenlenmiş, halen devam etmektedir.”

 

Öte yandan Kırşehir İl Müftülüğünden Cacabey Gençlik Merkezi Kütüphanesine kitap bağışı yapıldı. Kırşehir İl Müftülüğü tarafından Kırşehir’de bulunan Cacabey Gençlik Merkezi kütüphanesine kitap bağışında bulunuldu. Kırşehir’de Gençlik Merkezi kütüphanesine konulmak üzere İmam-Hatipler Mehmet Öztürk ve Fatih Sarıyıldız'ın özel gayretleriyle Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından oluşan 120 kalem kitap bağışlandı. Bu kalemlerden özellikle Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan İslam Ansiklopedisi (44 cilt), Kur’an Yolu tefsiri (5 cilt), ve Hadislerle İslam (7 cilt) ve diğer toplam 120 kalemden oluşan eserler din görevlileri tarafından bizzat öğrencilerin istifadelerine sunulmak ve kütüphanelerine konulmak üzere yetkililere teslim edildi. Kitapların tesliminde Gençlik merkezi yetkilileri ile bir süre sohbet eden din görevlileri yaptıkları bu faaliyet hakkında bilgiler verdi. Cacabey Gençlik merkezi yöneticileri de İl Müftülüğünün yapmış olduğu bu hayırlı hizmetten memnun kaldıklarını belirterek teşekkür ettiler.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR