Kırşehir Belediyespor’un Antalya kampı devam ediyor

Kırşehir Belediyespor’un Antalya kampı devam ediyor

 

TFF 2’nci Lig Kırmızı Grupta ilk yarıyı 33 puanla tamamlayan Kırşehir Belediyespor, ikinci yarı hazırlıklarına Antalya’da tam gaz devam ediyor.

Teknik Direktörü Ercüment Coşkundere, Kırşehir Belediyespor’un iyi bir kadroya sahip olduğunu ve ligin 2’nci yarısında az puan kayıp yaşayarak sezonu zirvede bitirmek istediklerini, bu nedenle Antalya’da 10 gün sürecek kampta güç toplayacaklarını ifade etti.

Gürses Kılıç’tan boşalan Teknik Direktörlük görevine gelen Ercüment Coşkundere ilk maçında Karabükspor’u harika bir oyunla 4 -0 mağlup ederek ilk yarıyı galibiyetle kapatıp, 2’nci yarıya umutla başlayacağının sinyallerini verirken, Ercüment Coşkundere Kırşehir Belediyespor’un büyük bir camia olduğunu söyledi.

Ligin 2’nci yarının gerçekten zorlu bir yarışa sahne olacağını ifade eden Coşkundere, “Ligde zirve hattında yer alan takımların çoğu Kırşehir’e gelecek. Bu avantajı iyi kullanmamız lazım. Büyük bir camia ve hedefleri olan bir takıma geldiğim içinde ayrıca mutluyum. 10 gün süre ile Antalya’da kampta olacağız ve bu kampı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Böylesine büyük camianın her zaman büyük hedefi olur. İnşallah hedeflediğimiz yerde bu ligi tamamlarız” ifadelerini kullandı.

Kırşehir Belediyespor Basın Sözcüsü Battal Çelik ise yeşil-beyazlıların 12 Ocak’ta Antalya’da başlayan kapın 20 Ocak’a kadar devam edeceğini açıkladı.

Teknik Direktör Ercüment Coşkundere önderliğinde 10 gün sürecek kampta burada bulunan 3 takım ile hazırlık maçı yapmayı planladıklarını belirten Battal Çelik, hedeflerinin ikinci yarıya çok iyi girmek olduğunu söyledi.

Kampla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Ercüment Coşkundere, ligin 2’nci yarısına iyi hazırlandıklarını belirtti.

Coşkundere yaptığı açıklamada: “Ligin 2’nci yarısını Antalya’da sürdürüyoruz. Verimli bir kamp dönemi geçiriyoruz. Gerçekten 2’nci yarıda oldukça zorlu müsabakalar oynayacağız. Ligin ilk 5 haftasında 2 önemli karşılaşmayı evimizde oynayacağız bu bizim için büyük bir avantaj. Bunu avantaja çevirip 2’nci yarıda toplayabildiğimiz kadar puan veya puanlar toplayıp zirvede tamamlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ilk yarının sona ermesinin ardından devre arası tatili 21 gün olarak belirlenmişti.

Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü oynanan maçların ardından devre arasına girecek lig, 21 günlük tatilin ardından 27 Ocak tarihinde oynanacak ikinci yarının ilk hafta maçlarıyla kaldığı yerden yeniden başlayacak. Bu arada grupta covid-19 pozitif vakalar nedeniyle ertelenen 14 maç oynanmayı bekliyor. Bu maçlar 3 ila 21 Ocak tarihleri arasında oluşturulan takvime göre oynanacak.

(HABER: SALİH HANÇER)

 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR