Kırşehir Basını Tek Çatı Altında Toplandı

Kırşehir’de yıllardır süren basını tek çatı altında buluşturma gayretleri nihayet sonuç vermeye başladı.

   Kırşehir’de yıllardır süren basını tek çatı altında buluşturma gayretleri nihayet sonuç vermeye başladı.

                Kırşehir basınının omurgasını oluşturan, Çınar, Memleket, Aşıkpaşa, Umut , Yeşilyurt Gazeteleri ile Kırşehir Televizyonu, Ahi Televizyonu ve Umut FM bir araya gelerek, “Ahi Basın Birliği” adında bir dernek kurdular.

                Kurucular Hasan Eraslan, Murat Sürmeli, Aydın Kahraman, Havva Karakaya, Türkan Cihan Dinç kuruluş dilekçelerini sivil toplumla ilişkiler müdürü Cemalettin Duran’a vererek derneklerine resmiyet kazandırdılar.

                Ahi Basın Birliği Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan , bu birleşme ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Kırşehir'de basınının omurgasını oluşturan beş gazete ve iki televizyon ve radyo yöneticileri bir araya gelerek yıllardır süren dağınıklığa son verdik. “Ahi Basın Birliği” doğru haber vermeyi, yorumda dürüst olmayı ve fikirde Kırşehirlinin yanında olmayı ilke edinecektir.

                 “Ahi Basın Birliği” tüm siyasi görüşlere eşit yakınlıktadır. Biz hiç kimsenin tetikçisi veya düşmanı değiliz. Bizim kutsallarımız bellidir. Kuran’a, devlete ve bayrağa saygılı olan herkes ile çalışır, yardımcı oluruz. 

                Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Türkiye’nin ve Kırşehir’in menfaatleri önceliğimiz olacaktır.   Halkın gören gözü, işiten kulağı, düşünen beyni olmayı meslek edinen gazeteciliğin itibar ve onurunun zedelenmesine asla izin vermeyeceğiz. Derneğimize katılmak isteyen diğer basın kuruluşlarına kapımız açıktır" dedi.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR