Kırmızı Grubun Avantajını İyi Değerlendiremedik

Teknik Adam gözüyle Taner Aksoy...

KIRŞEHİR Belediyespor 2019-2020 TFF 2. Lig Futbol sezonu Kırmızı grupta yer almıştı.

Yeşil Beyazlılar bu sezonda lig başlayınca görüldü ki Beyaz grubun daha zorlu olduğu Kırmızı grubun daha denk takımlardan oluştuğu görüldü.

Bu avantajı değerlendirmeyerek 1. Lige yükselme şansını kaybetmiştir.

Ligin ilk üç haftasında 9 puanla zirvede yer alan temsilcimiz sonraki hafta kendi sahasında mağlup olmasıyla 33 maçlık serinin bozulmasıyla da inişli çıkışlı bir görüntü çizmişti. Ligin ilk devesini liderin 6 puan gerisinde tamamlayan zirvenin ortakçısı olduğunu ligin yeni takımı olmasına rağmen zirve de yeralması rakiplerinin ve diğer gruptaki takımların dikkatini çekmeyi başardı. Fakat yanlış adımların atılmaya devam etmesi ile bana göre ligin başında beklemediğim bir başarı elde eden teknik ekibin görevine son verilmesi ile yeni gelen teknik ekibin bu lig de çevresinin olmaması ile ihtiyaç olan 4-5 nokta transfer iken 9 transfer yapılarak yanlışa devam edilmesi, mevcut oyunculara benzer oyuncuların alınması ya yaşlı oyuncu yâda tecrübesiz genç oyuncuların takıma katılması kadroya giremeyen bir çok futbolcu ile zirveden kopan yeşil beyazlılar taki covid19 nedeniyle TFF tarafından maçların iptal edilmesi Kırşehir Belediyespor yönetiminin bol keseden söyledikleri şampiyonluk türküsünü gerçekleşmeyecek olması Play-Off’lara bile kalamayacak olmasını covid19 un yönetimin adeta imdadına yetiştiğini söyleyebiliriz. Taraftardan uzak Basın a sırtını dönen eleştirileri kaldıramayan bir yönetim transferler de başarısız bir yönetim bu kadar probleme rağmen ben şahsım adına başarısız olacağını düşündüğüm bir Taner Öcal Hocanın başarılı bir şekilde sezonun ilk devresini tamamlaması

İşin ilginç kısmı amatör liglerde olan bu takıma destek vermeyenler kraldan çok kralcı oldular. Kulübün üzerinden prim, reklam... Peşinde olanlar taraftarı ve basını neylesin. Takım başarılı olmuş olmamış kimin uğrunda anlayışı ile hareket edenler her kesimden tepki almaya başladılar ve kayboldular sezon başı söylediklerimiz tek tek oldu. Yanılan ben olmak isterdim fakat zararın neresinden dönerseniz kardır. Umarım seçilmişlerimiz şehrin önden gelenleri bundan sonra bu yanlışlardan ders alınarak hareket ederler. Kırmızı grupta Kırşehir Belediyespor doğru hamleler yapmış olsaydı kesinlikle 1. Lige direkt Çıkardı. Beyaz grupta olsaydık topladığımız puanları toplayamazdık. Bence Biz 2. Ligde kalıcı olacak hamleler yapmalıyız bizim 5-6 yıl 1. Ligde işimiz yok alttan güçlü bir ekip kurup 5-6 yıl 2. Ligde kalıcı olup sonra 1. Lige çıkmalıyız. Bu konuyla ilgili detaylı yazı yazacağım. Umarım yeni göreve gelecek yönetim kapris yapmaz ve söylediklerimizi yazdıklarımızı dikkate alırlar. Bizimkisi Yeşil Beyaz Sevdadır. Bizimkisi Memleket Meselesidir. Hiçbir menfaat gütmeden KIRŞEHİR SEVDAMIZA sonsuza kadar sürecektir.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR