Kira Ve Gelir Kaybı Destekleri Uzatıldı

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, kira ve gelir kaybı desteklemelerinde süre uzatımına ilişkin üyelerini bilgilendirdi.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, kira ve gelir kaybı desteklemelerinde süre uzatımına ilişkin üyelerini bilgilendirdi. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan açıklamada destekleme başvurularının 31 Mart'a kadar yapılabileceğini belirterek şu detayları aktardı: "Ticaret Bakanlığı'na ulaşan talepler üzerine esnaf ve sanatkarlarla ile gerçek kişi tacirlerine yönelik kira ve gelir kaybı desteklerine yeniden başvuru imkanı sağlayacaktır.

Buna göre destekten yararlanma şartlarını taşıyan fakat başvuruda bulunmayan esnafların, başvurularını 31 Mart 2021 saat 23:59’a kadar e-devlet üzerinden yapabilecektir. Üyelerimize duyurulur.”

Gelir kaybı desteği aylık 1000 lira olarak belirlenirken, 3 aylık süreçte toplamda 3 bin lira hibe desteği alınabilecek. Gelir kaybı desteğine ek olarak esas faaliyetin yürütüldüğü iş yerinin kira olması halinde, büyükşehir belediyelerinin bulunduğu yerlerde aylık 750 lira olmak üzere üç aylık toplamda 2 bin 250 lira, diğer yerlerde aylık 500 lira olmak üzere toplamda 1500 lira kira desteği yapılacak. İş yeri kira bedelinin kira desteği tutarının altında olması durumunda ise iş yeri kira tutarı kadar kira desteği verilecek. Şartların sağlanması durumunda gelir kaybı ile kira desteğinden aynı anda yararlanılabilecek.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR